شکسته شدن رکورد ۱۰ ساله خرید کودهای شیمیایی در آذربایجان شرقی
شکسته شدن رکورد ۱۰ ساله خرید کودهای شیمیایی در آذربایجان شرقی
آرمان تبریز؛مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان شرقی از شکسته شدن رکورد 10 ساله خرید کودهای یارانه ای پاییزه و سالانه در آذربایجان شرقی خبر داد.

آرمان تبریز؛مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان شرقی از شکسته شدن رکورد ۱۰ ساله خرید کودهای یارانه ای پاییزه و سالانه در آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛صادق نادری صومعه در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: به منظور حمایت از کشاورزان و تدارک به موقع کود مورد نیاز کشاورزان برای کشت پاییزه محصولات کشاورزی، این شرکت بیش از ۵۰ هزار تن انواع کود تأمین و به استان حمل کرده است که از این میزان ۴۲ هزار و ۵۰۰ تن توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶درصد رشد داشته است که توزیع پارسال در مدت مشابه سال قبل ۳۳ هزار و ۶۲۵ تن بوده است .

وی افزود: سهمیه کودهای ازته ، فسفاته و پتاسه سال جاری به میزان ۱۱۵ هزار و ۸۶۴ تن شامل کودهای ازته ۸۱ هزار و ۱۳۷ تن و فسفاته ۲۹ هزار و ۴۷۵ تن و پتاسه ۵ هزار و ۲۵۲ تن است که از ابتدای امسال تاکنون مقدار ۶۸ هزار و ۳۱۰ تن از کودهای ذکر شده تأمین و مقدار ۶۱ هزار و ۶۲ تن شامل ازته ۴۷ هزار و ۲۲ تن ، فسفاته ۱۲ هزار و ۹۸۹ تن و پتاسه یکهزار و ۵۱ تن به شهرستان های استان حمل و بین کشاورزان توزیع شده است .

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان شرقی از شکسته شدن رکورد ۱۰ ساله خرید کودهای شیمیایی در آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: خرید کودهای یارانه ای پاییزه و سالانه در آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۲ به میزان ۴۷ هزار و ۷۸۷ تن بوده در صورتی که این میزان خرید در سال ۱۳۹۳ فقط ۱۹ هزار و ۵۴۸ تن بوده است که نسبت به ۱۰ سال گذشته ۱۴۵ درصد رشد داشته است.