افزایش ۴۰ درصدی پرداخت تسهیلات در استان / آمار تسهیلات ازدواج و فرزندآوری
افزایش ۴۰ درصدی پرداخت تسهیلات در استان / آمار تسهیلات ازدواج و فرزندآوری
آرمان تبریز: مدیر شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی از افزایش 40 درصدی پرداخت انواع تسهیلات در بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش آرمان تبریز، مسعود کردستانی در همایش روسای شعب این بانک در استان افزود: در هفت ماهه نخست امسال بالغ بر هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات در استان پرداخت شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد رشد را نشان می دهد.

وی تعداد کل پرونده های تسهیلاتی امسال در استان را چهار هزار و ۵۰۰ فقره اعلام کرد و اذعان داشت: سهم بخش خدمات از این تسهیلات بیش از ۵۰ درصد است و سایر بخش ها به ترتیب ساختمان، صنعت و معدن ، کشاورزی و بازرگانی بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داده اند.

کردستانی در خصوص ترکیب تسهیلات پرداختی از نظر مدت زمان نیز گفت: در طول هفت ماه گذشته امسال ۳۲ درصد تسهیلات به صورت کوتاه مدت ( یک ساله )؛ ۳۱ درصد میان مدت ( ۲۴ ماهه) و بلند مدت ۳۷ درصد ( ۳۶ تا ۶۰ ماهه) پرداخت شده است.

وی ادامه داد: بر اساس آمارها شعب شهید مدنی تبریز با ۸۱ درصد و آذرشهر با ۷۷ درصد دارای بیشترین نسبت پرداخت تسهیلات کوتاه مدت در استان هستند.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون با بیان اینکه میانگین مدت بازپرداخت تسهیلات پرداختی به مشتریان این بانک ۵۶ ماه است، اظهار داشت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ روز کاهش نشان می دهد.

کردستانی در ادامه به آمار پرداخت تسهیلات قرض الحسنه این بانک اشاره کرد و اذعان داشت: ۱۸٫۷ درصد تسهیلات های پرداختی در بانک توسعه تعاون امسال به قرض الحسنه اختصاص داشت که سهم تسهیلات ازدواج با ۵۶٫۴ درصد بیشترین و تسهیلات فرزندآوری با ۱۷٫۴ درصد، مشاغل خانگی با ۹ درصد و مسکن فرزندآوری با ۱٫۸ درصد سایر فراوانی ها را به خود اختصاص داده اند.

وی در ادامه به پرداخت تسهیلات تکلیفی معرفی شدگان کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره کل بهزیستی استان اشاره کرد و افزود: اعتبار ابلاغی کمیته امداد برای امسال ۱۰۳ملیارد ریال است که بالغ بر ۷۵ درصد آن محقق شده است و اعتبار ابلاغی اداره کل بهزیستی استان نیز برای سال جاری ۱۲۲ میلیارد ریال است که تاکنون بالغ بر ۴۶ درصد آن محقق شده است.

وی میزان تسهیلات ابلاغی مشاغل خانگی برای سال جاری را نیز ۲۰۵ میلیارد ریال خواند و اضافه کرد: در مدت هفت ماه گذشته ۵۷ درصد این تسهیلات پرداخت شده است.