ورود سامانه جدید و بارش برف پاییزی در آذربایجان شرقی
ورود سامانه جدید و بارش برف پاییزی در آذربایجان شرقی
آرمان تبریز: ورود سامانه بارشی جدید به استان، از امروز موجب کاهش دما، بارش باران و بارش برف در ارتفاعات می‌شود.

به گزارش آرمان تبریز، رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از امروز، گذر امواج تراز میانی جو، موجب کاهش دما و بارش باران در برخی مناطق و بارش برف در ارتفاعات استان می‌شود.

محمد امیدفر، افزود: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی و آخرین تصاویر ماهواره ای، فعالیت متناوب سامانه بارشی تا عصر جمعه در استان ادامه می‌یابد.

وی با بیان اینکه روز چهارشنبه بارش‌ها شدت می‌گیرد، اظهار کرد: گذر امواج تراز میانی جو در استان، موجب افزایش ابر، وزش باد گاهی به نسبت شدید، غرش آذرخش می‌شود.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی هشدار داد: احتمال لغزندگی و اختلال در تردد جاده ای، آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب ها، برخورد آذرخش و بارش تگرگ و مه و سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی وجود دارد؛ بر این اساس مسافران و علاقه‌مندان به طبیعت از اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و رفتن به مناطق مرتفع و کوهستانی پرهیز کنند.

وی ادامه داد: با توجه به وزش باد گاهی به نسبت شدید طی این مدت، احتمال سقوط یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلو‌های تبلیغاتی و خسارت به سازه‌های سبک وجود دارد بر این اساس محکم کردن سازه‌های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و عدم پارک خودرو‌ها در کنار درختان فرسوده ضروری است.