کشف ۲۹ دستگاه ماینر قاچاق در”تبریز”
کشف ۲۹ دستگاه ماینر قاچاق در”تبریز”
آرمان تبریز: فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از کشف 29 دستگاه تولید ارز ديجيتال قاچاق به ارزش3 میلیارد و 500 میلیون ریال در تبریز خبر داد.

به گزارش آرمان تبریز، سردار”علی محمدی”در تشریح این خبر اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا با بررسی های فنی و علمی و اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل استقرار ماینرها شدند.

وی افزود:ماموران پس از انجام تحقیقات میدانی ابتدا از صحت خبر مطمئن و پس از هماهنگی با مرجع قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن مکان ۲۲ دستگاه تولید ارز دیجیتال قاچاق را کشف کردند. و در این راستا یک نفر دستگیر و به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ماینر‎‌های کشف شده را ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، اظهار داشت: فعالیت غیرمجاز تولید کننده ارز دیجیتال علاوه بر مضرات اقتصادی باعت اخلال در شبکه برق رسانی می‌شود و هر گونه اخلال در نظام تولید و توزیع جرم بوده و برخورد با عاملان در دستورکار این پلیس قرار داشته و برخورد قانونی صورت خواهدگرفت لذا شهروندان خواست هرگونه اخباری در این زمینه را بلافاصله به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.