رفع مشکلات بخش طیور با اجرای طرح تجارت قراردادی
رفع مشکلات بخش طیور با اجرای طرح تجارت قراردادی
آرمان تبریز: سرپرست معاونت بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: مشکلات بخش طیور با اجرای طرح تجارت قراردادی در استان برطرف می‌شود

به گزارش آرمان تبریز، رحیم مهردادی با اشاره به عملیاتی شدن تجارت قراردادی در بخش طیور و تولید گوشت مرغ در ماه‌های آینده برای نخستین بار در این استان فزود: تجارت قراردادی همانند کشاورزی قراردادی است و در این طرح نهاده مورد نیاز برای مرغداران در زمان عقد قرارداد توسط هولدینگی که این طرح را اجرا می‌کند تامین می‌شود.

وی اظهار کرد: در این طرح مرغدار از بابت تامین نهاده دیگر نگرانی نخواهد داشت و بعد از تولید نیز فروش مرغ آماده طبخ توسط فروشگاه‌های هولدینگ با سود متعارف انجام خواهد شد.

سرپرست معاونت بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: با اجرایی شدن تجارت قراردادی بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان در بخش طیور در خصوص قیمت و تامین نهاده برطرف می‌شود.

مهردادی با اشاره به اینکه هدف از اجرای تجارت قراردادی تنظیم بازار است ادامه داد: این طرح به صورت پایلوت با هماهنگی بخش خصوصی انجام می‌شود و مراحل اولیه آن انجام شده و مشابه این طرح تاکنون در کشور اجرایی نشده است و این استان می‌تواند الگویی برای سایر استان‌ها شود.

بر اساس اعلام مسئولان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی، روزانه ۲۹۰ تن مرغ در استان کشتار و توزیع می‌شود و میزان مصرف روزانه استان برای مرغ گرم حدود ۲۸۰ تا ۳۰۰ تن است.