آزادی ۴۲۷  زندانی در ۷ ماهه سال ۱۴۰۲ از زندانهای استان آذربایجان شرقی
آزادی ۴۲۷  زندانی در ۷ ماهه سال ۱۴۰۲ از زندانهای استان آذربایجان شرقی
آرمان تبریز: مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی گفت: از ابتدای امسال تاکنون تعداد 427 زندانی جرائم غیرعمد با کمک خیرین و مردم نوع دوست استان از زندان‌ها آزاد شدند و به کانون گرم خانواده بازگشتند.

به گزارش آرمان تبریز، رسول تقی پور افزود: از مجموع زندانیان آزاد شده فوق، تعداد ۱ نفر به علت حوادث کارگاهی، ۲۳۸ نفر بدهکار مالی و ۱۸۸ نفر مهریه و نفقه از زندان آزاد شدند.

وی کل مبلغ بدهی زندانیان آزاده شده را معادل ۴۸۰ میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: از این مبلغ ۴۲۲ میلیارد تومان از طریق پذیرش اعسار(تقسیط) از سوی مراجع قضایی، ۱۹ میلیارد تومان توسط گذشت رضایتمندانه، ۲۴ میلیارد تومان نیز از طریق کمک ویژه (بلاعوض)، ۱۲ میلیارد با پرداخت تسهیلات و ۳ میلیارد با آورده خانواده تامین شده است‌.

وی افزود : از تعداد زندانیان آزاد شده در ۷ ماهه امسال ۱۰ نفر شامل زندانیان زن و ۴۱۷ نفر شامل زندانیان مرد بودند .

تقی پور ادامه داد: تا به امروز از زمانی که سنت حسنه ضیافت و احسان مرحومین در آذربایجان شرقی و به خصوص تبریز شروع شده است، حدود ۳ هزارو ۹۰۰ خانوار در این امر خیر سهیم شده اند و هزینه های مراسم ترحیم متوفیان خود را جهت آزادی زندانیان غیرعمد و محکومین مالی اهدا کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: در روزهای اخیر در تبریز شاهد یک امر ارزشمند بودیم که در ترحیم مراسم دو نفر از پیشکسوتان حوزه صنعت فولاد و همچنین حوزه موادغذایی خانواده های متوفیان ،دوستان و آشنایان و صاحبان صنایع در آزادی بیش از ۹۳ زندانی غیرعمد مشارکت داشتند که در نوع خود بی نظیر بود .