استقرار یک دستگاه خودروی ۶ چرخ آتش نشانی در مرکز خداآفرین
استقرار یک دستگاه خودروی ۶ چرخ آتش نشانی در مرکز خداآفرین
آرمان تبریز-مسئول امداد و نجات سازمان منطقه آزاد ارس از استقرار یک دستگاه خودروی 6 چرخ آتش نشانی با تمام تجهیزات و امکانات مورد نیاز در مرکز خداآفرین منطقه آزاد ارس خبر داد.

آرمان تبریز-مسئول امداد و نجات سازمان منطقه آزاد ارس از استقرار یک دستگاه خودروی ۶ چرخ آتش نشانی با تمام تجهیزات و امکانات مورد نیاز در مرکز خداآفرین منطقه آزاد ارس خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما؛ مهدی جلالی با اعلام این خبر گفت: یک دستگاه خودروی ۶ چرخ آتش نشانی با تجهیزات کامل جهت افزایش توانمندی مرکز آتش نشانی و امداد و نجات خداآفرین مستقر شد.
وی افزود: اکیب مجربی از اداره امداد و نجات و آتش نشانی سازمان منطقه آزاد ارس نیز جهت انتقال تجربیات، ارتقای سطح مهارت و برگزاری دوره های آموزشی برای پرسنل در مرکز خداآفرین مستقر شد.
جلالی تصریح کرد: این اقدام به دلیل رویدادهای اخیر آتش سوزی در مراتع و جنگل های خداآفرین انجام می شود و هدف از برگزاری دوره ها، آمادگی هر چه بیشتر در زمینه آتش سوزی های احتمالی است.
وی با اشاره به نیازهای مرکز خداآفرین به تجهیزات بیشتر در ماه های گرم سال، خاطرنشان کرد: با توجه به آتش سوزی های اخیر مراتع و قسمت های جنگلی در محدوده مرکز خداآفرین به دلیل فصل گرما و بی احتیاطی برخی از مسافران در زمینه ایجاد حریق، نیاز به حضور ماشین آتش نشانی ۶ چرخ احساس می شد و این خودرو با تجهزات کامل آتش نشانی از سوی سازمان منطقه آزاد ارس در اختیار مرکز امداد و نجات و آتشنشانی خداآفرین قرار گرفته است.
وی تجهیزات و زیرساخت های موجود در خداآفرین را مثبت ارزیابی کرد و گفت: تمام هیدرانت های آتش نشانی برای برداشت آب و بارگیری خودروهای آتش نشانی در محدوده خداآفرین با اتصالات استاندارد آتش نشانی قابل دسترس است و در روزهای اخیر نیز از این تجهیزات بازرسی به عمل آمده است.
وی در پایان عنوان کرد: از گردشگران و اهالی منطقه تقاضا می شود که از روشن کردن آتش و انداختن موارد اشتعال زا همچون ته سیگار در مراتع و جنگل ها خودداری کرده و در صورت روشن کردن آتش نیز از خاموش شدن کامل آن اطمینان حاصل کنند.