برگزاری همایش ملی « شهر پایدار و گام دوم انقلاب»با۴۰۰  مقاله ارایه شده ازسراسر کشور
برگزاری همایش ملی « شهر پایدار و گام دوم انقلاب»با۴۰۰  مقاله ارایه شده ازسراسر کشور
آرمان تبریز-دبیر علمی نخستین همایش ملی «شهر پایدار و گام دوم انقلاب» در تبریزگفت: همایش ملی « شهر پایدار و گام دوم انقلاب»با ارایه  ۴۰۰مقاله ازسراسر کشور تحت عنوان مقاله علمی و کاربردی از محققان و پژوهشگران کشور درمحورهای مختلف برگزار خواهد شد.

آرمان تبریز-دبیر علمی نخستین همایش ملی «شهر پایدار و گام دوم انقلاب» در تبریزگفت: همایش ملی « شهر پایدار و گام دوم انقلاب»با ارایه ۴۰۰مقاله ازسراسر کشور تحت عنوان مقاله علمی و کاربردی از محققان و پژوهشگران کشور درمحورهای مختلف برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز،میکائیل جمال پور دبیر علمی نخستین همایش «شهر پایدار و گام دوم انقلاب» در مصاحبه باخبرنگاران افزود: این همایش ۹مرداد در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار با حضور اساتید، معاون وزیرکشور،شهرداران ، اعضای شورای شهر وسایر مدعوین برگزارخواهد شد .

وی تصریح کرد:بیشتر مقالات ارسال شده به این همایش از محققان و اساتید دانشگاهی و حوزوی آذربایجان شرقی است و از بین مجموع مقالات۱۲ مقاله برگزیده در روز همایش رو نمایی و در پنل های تخصصی ارایه می شود.

دکترجمال‌پور هدف از این مقالات را گامی برای رسیدن به رفاه عمومی دانسته و افزود: تلاش داریم از طریق این مقالات به راهکارهایی در این خصوص برسیم و این مقالات تبدیل به یک مطالبه عمومی شود چرا که شهر تبریز می تواند مشتمل بر ویژگی‌های یک شهر الگو یا نمونه باشد.

جمال پور اضافه نمود؛ اساتیددانشگاهی و محققانی ازشهرهای مختلف کشور ازجمله مشهد؛اصفهان، تهران، شیراز، زنجان، خوزستان و کردستان نیز به دبیرخانه این همایش مقاله ارسال کرده اند.

وی اظهار داشت: از بین مقالات ارسال شده ۵۰ مقاله که دارای راهکارهای علمی و کاربردی در مسائل مدیریت شهری و گام دوم انقلاب است انتخاب شده و در ۲ مجلد به چاپ می رسد تا در اختیار شهرداران و اعضای شورای اسلامی کلانشهرها قرار گیرد و در مدیریت شهری از آن ها استفاده شود.

جمال پور،تاکید کرد؛ مقرر شده به ارایه دهندگان ۵۰ مقاله پذیرش شده، گواهی پذیرش در همایش ملی اعطا گردد و همچنین مقالات برگزیده علاوه بر چاپ در مجلات رسمی علمی و پژوهشی در سایت مرکز جهانی جهان اسلام نیز در معرض دید و قابل رصد باشد.

دبیر علمی نخستین همایش ملی “شهر پایدار و گام دوم انقلاب”در پایان از ارسال بیش از ۴۰۰ مقاله به دبیرخانه این همایش خبر داده و گفت: ۵۰ عنوان از این مقالات در قالب دو جلد کتابِ یک هزار صفحه‌ای جمع‌آوری شده و روز اختتامیه از این کتاب‌ها رونمایی می‌شود.

در ادامه این نشست معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز نیز با اشاره به اهداف و محور این همایش گفت:جرقه برگزاری این همایش ملی پس از تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال گذشته در جمع مردم تبریز و آذربایجان به مناسبت ۲۹ بهمن مبنی بر پیشرو بودن تبریز در گام دوم انقلاب، زده شد،

حجت الاسلام احمد حمیدی، افزود: در راستای کاربردی کردن این همایش ملی تلاش می شود خروجی آن به طرح و لایحه ای برای مدیریت شهری در زمینه تمدن سازی نوین اسلامی تبدیل شود و در اختیار شهرداران و اعضای شورای اسلامی کلانشهرها و شهرها قرار گیرد.

وی یادآوری کرد: محورهای اصلی این همایش شامل شهر پایدار؛ علم پژوهش- اخلاق، معنویت و سبک زندگی اسلامی، ایرانی- اقتصاد- عدالت اجتماعی و سلامت نظام اداری- حقوق شهروندی- دیپلماسی شهری- فرهنگ و تمدن اسلامی- جوان‌گرایی، خلاقیت و نوآوری و مشارکت اجتماعی و مدیریت جهادی و انقلابی است.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز گفت: در روز برگزاری همایش پیشنهاد تشکیل دبیرخانه دایمی گام دوم انقلاب در کلانشهرها ارایه می گردد تا تمامی اقدامات شهرداری ها براساس برنامه های این دبیرخانه انجام شود و دبیرخانه نیز با ستاد مرکزی گام دوم انقلاب در اجرای شدن محورهای همایش در ارتباط باشد .

نائب رئیس این همایش با تاکید بر اینکه به دنبال کار ویترینی و نمایشی نیستیم، افزود: به دنبال این هستیم که از این همایش خروجی بگیریم و نتایج این همایش را برای اعتلای هر چه بیشتر شهر تبدیل به طرح و لایحه کرده و از این طریق برای مفهوم تمدن اسلامی قدم برداریم.

دکترحمیدی ادامه داد: حدود ۵ ماه است که همکاران در کمیته‌های مختلف این همایش برای برگزاری یک همایش ملی و استاندارد تلاش می‌کنند تا در نهایت خروجی این همایش در اختیار دیگر کلان‌شهرها قرار گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز در پایان با اشاره به زمینه‌های برپایی این همایش، تصریح کرد: پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مردم تبریز و آذربایجان که ۲۹ بهمن سال گذشته اتفاق بود،ایشان از مردم آذربایجان درخواست کردندهمان‌طور که تبریز همواره در حوزه‌های دیگر پیشرو و پیشگام بوده، در تحقق گام‌ دوم انقلاب نیز باید پیشرو باشد.

وی ادامه داد: شهر پایدار؛ علم پژوهش- اخلاق، معنویت و سبک زندگی اسلامی، ایرانی- اقتصاد- عدالت اجتماعی و سلامت نظام اداری- حقوق شهروندی- دیپلماسی شهری- فرهنگ و تمدن اسلامی- جوان‌گرایی، خلاقیت و نوآوری و مشارکت اجتماعی و مدیریت جهادی و انقلابی از محورهای اصلی این همایش ملی محسوب می‌شود.