کاهش ۱۰ درصدی مصرف آب توسط شهروندان تبریزی ضرورتی برای جلوگیری از کمبود آب
کاهش ۱۰ درصدی مصرف آب توسط شهروندان تبریزی ضرورتی برای جلوگیری از کمبود آب
آرمان تبریز-مهندس ایمانلو مدیرعامل شرکت با حضور در برنامه " بیرگنجه ، بیر گوروش " صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی گفت: مردم کلانشهر تبریز در روزهای گرم تابستان ( هفته آخر تیرماه )روزانه بیش از 460 هزار متر مکعب آب مصرف کرده است .

آرمان تبریز–مهندس ایمانلو مدیرعامل شرکت با حضور در برنامه ” بیرگنجه ، بیر گوروش ” صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی گفت: مردم کلانشهر تبریز در روزهای گرم تابستان ( هفته آخر تیرماه )روزانه بیش از ۴۶۰ هزار متر مکعب آب مصرف کرده است .
به گزارش خبرنگار ما ، طی هماهنگی های بعمل آمده با صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی تعدادی از کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان به همراه خانواده هایشان ، در برنامه زنده ” بیرگنجه و بیر گوروش ” حضور یافتند.
مهندس ایمانلو مدیر عامل شرکت در پاسخ به سوالات مجری برنامه اظهار کرد: با توجه به افزایش دما در روزهای اخیر و بالا رفتن میزان مصرف آب شرب شهروندان مصرف روزانه آب یک روز مشترکین در کلانشهر تبریز حدود ۴۶۰ هزار متر مکعب  ( ۴۶۰ میلیون لیتر ) بوده که نسبت به سال قبل در همین مدت ۶ درصد رشد مصرف آب را نشان می دهد .
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اضافه کرد : علی الرغم برداشت آب از تمامی ظرفیت های موجود برای تامین آب شرب شهروندان کلانشهر تبریز ، متاسفانه مصرف آب شرب با موازنه منفی تولید به مصرف مواجه شده است که لازم است شهروندان محترم در مصرف بهینه آب دقت بیشتری را بعمل آورند تا دچار افت فشار و قطعی آب نشوند.
مهندس ایمانلو افزایش مصرف آب را با توجه به محدودیت آب شرب در کلانشهر تبریز را نگران کننده خواند و افزود: متاسفانه سرانه مصرف آب در کلانشهر تبریز در حال حاضر بالای ۲۲۰ لیتر در شبانه روز است که نسبت به میانگین استاندارد که ۱۵۰ لیتر در شبانه روز می باشد بیشتر مصرف می شود .
وی افزود: امیدواریم شهروندان با راهکارهای مدیریت مصرف آب و دقت در نحوه مصرف آب از اتلاف بیشتر مایه حیات جلوگیری کنند.
مهندس ایمانلو اضافه کرد: برای اینکه مشکلی برای تامین آب آشامیدنی مردم تبریز به وجود نیاید باید متوسط سرانه مصرف آب به ۱۵۰ لیتر در شبانه روز و مطابق الگوی تعریف شده برسد.
مدیر عامل شرکت در پایان از شهروندان عزیز درخواست کرد با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی مشترکین در مصرف آب این شرکت را در ارائه خدمات مطلوب به مشترکین عزیز یاری نمایند .
وی افزود : متاسفانه برخی مشترکین علی رغم هشدارهای لازم همچنان از آب شرب برای شستن خودرو ، حیاط و سایر موارد یرضروری استفاده می نمایند . بنابراین توصیه ما این است که از مصارف غیرضروری اجتناب نموده و توصیه های مدیریت مصرف آب را جدی بگیرند.
لازم به ذکر است  این برنامه هر شب از شبکه سهند پخش می شود ودر این برنامه مجری برنامه نیز به صرفه جویی در مصرف آب خانواده ها بخصوص صرفه جویی توسط خانم های خانه دار و بر نقش مهم بانوان در مدیریت مصرف آب اشاره شد و همچنین کلیپ هایی نیز درطول برنامه پخش گردید .