سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای متولی آموزش و سنجش مهارت است
سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای متولی آموزش و سنجش مهارت است
آرمان تبریز: رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای متولی آموزش و سنجش مهارت است و مهارت آموزان فنی و حرفه‌ای پس از دریافت آموزش‌ وارد بازارکار می‌شوند.

به گزارش آرمان تبریز، مهرداد عظیمی در مراسم افتتاح بزرگترین مرکز سنجش آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی و تعیین صلاحیت‌های حرفه‌ای کشور در تبریز، با اشاره به اینکه این پروژه ماحصل یک تصمیم درست راهبردی است، افزود: اکنون که هم وطنان عزیزمان از این زیرساخت استفاده می‌کنند و سنجش مهارت در این مرکز انجام می‌گیرد، می‌توان مشاهده کرد که یک تصمیم درست مدیریت چقدر می‌تواند موثر واقع شود.

وی ادامه داد: این پروژه نزدیک ۱۶ سال پیش آغاز شده بود و بیش از ۷۳۰ میلیارد ریال برای آن اعتبار هزینه شده که بخش عمده‌ آن طی دو سال اخیر و در دولت سیزدهم بوده است.

عظیمی با بیان این‌که یکی از راهبردهای این دولت اتمام پروژه‌های نیمه تمام است، گفت: این مرکز، پنجمین مرکز تخصصی سنجش صلاحیت حرفه‌ای کشور است که به بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان این‌که مهارت آموزان فنی و حرفه‌ای پس از دریافت آموزش‌های این مجموعه وارد بازارکار می‌شوند، تاکید کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای متولی آموزش و سنجش مهارت و نه اشتغال است اما همه ما مجموعه‌های به هم پیوسته هستیم که برای حال و آینده کشور کمک می‌کنیم.

وی افزود: باور همه مسئولان عالی کشور این است که ضمن احترام به همه تصمیمات، امروز برای حل مشکل اشتغال باید مسیر دیگری را طی کرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: دنیای حال و آینده، دنیای مهارت است. چه بخواهیم و چه نخواهیم متاثر از تکنولوژی بوده و بر اساس بررسی‌های جهانی در دهه‌های آینده ۵۰ درصد حوزه اشتغال مستقیما به حوزه فناوری ارتباط می‌یابد.

وی با بیان این‌که افتتاح این مرکز، نمونه موفقی است که انتظار داریم کمک‌ها از سازمان فنی و حرفه‌ای ادامه دار باشد، افزود: بندهای خوبی در برنامه هفتم توسعه وجود دارد و امیدواریم که نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی توجه ویژه‌ای به حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای داشته باشند.

روح الله متفکرآزاد، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افتخار دارد که در زمینه فعالیت‌های حوزه فنی و حرفه‌ای ورود جدی دارد.

وی افزود: بررسی مسائل و وظایف مربوط به فنی و حرفه‌ای جزو کارویژه‌های مهم در عرصه وظایف کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی است.

وی در ادامه از تدوین اساسنامه سازمان فنی و حرفه‌ای کشور خبر داد و گفت: پیگیر هستیم تا اساسنامه این سازمان به زودی در مجلس شورای اسلامی طرح شده و این سازمان دارای یک اساسنامه قوی باشد.