تشکل های اسلامی دانشجویی صدای دانشجویان در جوامع و دانشگاه ها هستند
تشکل های اسلامی دانشجویی صدای دانشجویان در جوامع و دانشگاه ها هستند
آرمان تبریز-دبیر مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و عضو مجمع اسلامی دانشجویان در دانشگاهای آزاد اسلامی دردیدار با نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه محبوب کلانشهر تبریز، فعالیت های دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی استان را تشریح کرد.

آرمان تبریز-دبیر مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و عضو مجمع اسلامی دانشجویان در دانشگاهای آزاد اسلامی دردیدار با نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه محبوب کلانشهر تبریز، فعالیت های دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی استان را تشریح کرد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان آ-ش ، تشکلی فارغ از هرگونه جهت گیری های بی معنی در هر حوزه های فعالیتی و با هدف پر کردن خلاء نظام آموزشی و سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی ، به بالا بردن سطوح حوزه های فعالیتی دانشجویان در بین تمامی دانشجویان در هر رشته تحصیلی و با پشتوانه مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شده است.
لازم به ذکر است که تشکل های اسلامی دانشجویی صدای دانشجویان در جوامع و دانشگاه ها هستند و مهم ترین واحد های دانشجویی تشکل های اسلامی دانشجویی میباشد . این تشکل اسلامی دانشجویی با همت و تلاش دانشجویان توانسته به مراتب بالاتری راه پیدا کند و مانند ستاره درخشان در بین تمامی واحد های دانشجویی بدرخشد و این درخشش چیزی جز تلاش و همت و پشتکار و دلسوزی دانشجویان و مسئولین دانشگاه نیست . از خداوند منان همیشه خواستار درخشش چنین ستاره ای را داریم
همچنین برای درخشش تمامی تشکل ها به کمک بیشتر مسئولین نیاز داریم
مسئولین محترم هر چند زحمات بیشتری در دانشگاه ها کشیده اند  ولی نتیجه این تلاش ها نشانگر آن است که هنوز نتوانستیم بیانات مقام معظم رهبری ، در مورد جهاد تبیین در دانشگاه ها عمل کنیم .
در اواخر شاهد آن بودیم که چگونه رسانه های غرب به صورت نامحسوس در دانشگاه ها و جوامع نفوذ داشتند و الحمدالله که در دانشگاه های آزاد اسلامی استان و سایر واحد ها چنان رنگین نبود
بنده از مسئولین محترم دانشگاه ها از جمله نماینده محترم ولی فقیه در استان آ-ش جناب آقای دکتر آل هاشم خواهشمندیم که در حد امکان برای فعالیت تشکل های اسلامی و انقلابی در دانشگاه ها بیشتر توجه داشته باشند چنانچه مستحضر هستید مقام معظم رهبری برای تشکل ها بیشتر تاکید بر فعالیت و ارزش دهی به تشکل ها را در مجالس دانشجویان ذکر نموده اند .
خواهشمندیم که وحدت حوزه و دانشگاه را در حد امکان بیشتر کنیم دانشگاه ها نیاز به اخلاق و رفتار حوزوی را دارد .
خواهشمندیم که جلسات شفاف سازی و افشاگری ها علیه رسانه های غربی و دشمنان این نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جلسات بصیرت افزایی را در دانشگاه ها بیشتر کنیم
در سال تحصیلی جدید اگر دانشجویان جدیدالورود را آگاه نکنیم مسئول هستیم و در آینده باید نتایج کم کاری خودمان را به عهده بگیریم .باید از غرب زدگی هایی که افکار زشت خود را در ذهن دانشجویان جاری میکنند پیشگیری کنیم و مانع نفوذ شویم
پیشنهاد میکنیم که ستاد های دانشجویی با عنوان جهاد تبیین دانشگاهیان با مدیریت و بازرسی نمایندگی محترم مقام معظم رهبری در استان تشکیل شود.
خواهشمندیم که بستری برای دانشجویان انقلابی فراهم کنید که دانشجویان بتوانند در استان فعالیت های انقلابی را زیاد کنند.
خواهشمندیم که فعالیت های فرهنگی و اجتماعی بخصوص رواج فرهنگ کتاب خوانی را به نیروی جوان در استان بسپارید تا حسرت این روز هارا نکشیم.
نخبه پروری در دانشگاه ها خیلی کم شده است از مسئولین دانشگاه ها خواهشمندیم که به این هشدار مرگ بار توجه کنند این امر خیلی جدی است .
خواهشمندیم که ارتباط مسئولین استان و شهری را با دانشجویان بیشتر کنیم مسئولین تنها زمان انتخابات با دانشجویان در ارتباط هستند
مسئولین دانشگاهی به تشکل ها کمک کنند که هویت زدایی را در دانشگاه ها کاهش بدیم امروزه در دانشگاه ها بیشتر هویت زدگی به چشم میخورد .
خواهشمندیم که مسئولین دانشگاه بستر فعالیت های بین المللی در تشکل ها فراهم کنند تا تشکل ها بتوانند در خارج از کشور فعالیت داشته باشند چون امروزه دانشجویان خارجی هم در کشور لازم داریم و این امر فوایدی دارد که مهم ترین آن ها نفوذ فرهنگ جمهوری اسلامی و انقلابی  به داخل غرب است و این باعث رشد و تاثیر گزاری فرهنگ اسلامی در غرب میشود.
امروزه ما شاهد بودیم که مسئولین محترم دانشگاه های آزاد از کارآفرینی برای دانشجویان تلاش های بیشتری داشتند و دانشجویان کثیری صاحب شغل شدند  ولی باز هم جا دارد که گلایه هایی داشته باشیم که تلاش ها را زیاد کنند و اگر هم نیاز داشته باشند از نیروی جوان و دانشجویان فعال زیادی هم جذب داشته باشند تا بستر شغلی زیادی ایجاد شود.
همچنین دانشجویان را در حوزه فعالیت های مجازی همیاری کنید امروزه فضا های مجازی و تبلیغ فرهنگ انقلاب در دانشگاه ها به شدت لازم است و دانشگاه ها باید مانع بعضی از صفحات مجازی غیر قانونی که برای ضربه به دانشگاه ها است باید مانع بود و به شدت پیگیر عمل های غیر قانونی  باشند.
«ٱلسَّلَامُ عَلَیْکُمْ وَرَحْمَهُ ٱللَّهِ وَبَرَکَاتُهُ»

محمدرضا ایـازی / آرمان تبریز