لزوم تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در استان
لزوم تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در استان
آرمان تبریز- معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی بر لزوم تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در استان ظرف 3 ماه تأکید کرد.

آرمان تبریز- معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی بر لزوم تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در استان ظرف ۳ ماه تأکید کرد.
به گزارش خبرنگار ما؛ بابک محبوب علیلو در دومین جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز استان در سال ۱۳۹۸ با اشاره به وضعیّت انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در استان، تعیین تکلیف کالاهای موجود به ویژه کالاهای فاسدشدنی را ضروری دانست و گفت: نگهداری کالای قاچاق در انبارها هزینه گزافی به بیت المال تحمیل می کند از این رو لازم است در اسرع وقت تعیین تکلیف شوند.
وی تسریع معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تبریز در پاسخگویی به استعلام های سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان را خواستار شد.
علیلو همچنین در فرآیند امحای سموم کشاورزی قاچاقی بر لزوم رعایت اصول حفاظت از محیط زیست تأکید کرد.
حسن استوار آذر مدیر جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان نیز از امحای کالای قاچاق در سال ۹۷ به ارزش ۲۳ میلیارد تومان خبر داد و گفت: در سه ماهه اول سال ۹۸ هم بیش از یک و نیم میلیارد تومان کالای قاچاق در استان امحاء شده است.
در این جلسه مصوبات جلسه قبل بررسی و گزارش بازدید از انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان آذربایجان شرقی و نیز گزارش اقدام های انجام یافته در فرودگاه شهید مدنی راجع به بازرسی های فرودگاهی و ورود و خروج مسافرین ارائه شد.
در ادامه پس از بحث و بررسی مقرر شد سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان لیست سموم موجود را در اختیار اداره کل محیط زیست استان قرار دهد تا در اسرع وقت در خصوص نحوه امحاء تعیین تکلیف شود.
نیز مقرر شد کمیته حقوقی و قضایی در خصوص کالاهای صاحب متواری، امحای داروها، وضعیت ارسال آرای صادره اداره تعزیرات حکومتی استان و دادگاه های انقلاب اسلامی به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان بررسی و تصمیم گیری و تعیین تکلیف کند.
در این جلسه همچنین به اقدامات انجام یافته در کنترل قاچاق کالا و ارز در گیت های ورودی و خروجی فرودگاه شهید مدنی (ره) تبریز اشاره شد؛ طی این اقدامات که با بازرسی میدانی همراه بود، پیگیری ها و هماهنگی های لازم از طرف معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان در خصوص تجهیز سالن مسافرین خارجی به «گیت وی» و «ایکس ری» انجام شد که در نتیجه، سالن های پرواز داخلی و خارجی فرودگاه تفکیک و به دستگاه های بازرسی مجهز شدند.