دیدار رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی با سرکنسول و مسئولان کنسولگری ترکیه در تبریز
دیدار رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی با سرکنسول و مسئولان کنسولگری ترکیه در تبریز
خبرگزاری آریا- دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی؛ به همراه تعدادی از همکاران واحد استانی روز چهارشنبه مورخ 2 مرداد 98با حضور در کنسولگری ترکیه در تبریز با حسین گونگور، سرکنسول و مسئولان کنسولگری ترکیه در تبریز دیدار کردند.

خبرگزاری آریا- دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی؛ به همراه تعدادی از همکاران واحد استانی روز چهارشنبه مورخ ۲ مرداد ۹۸با حضور در کنسولگری ترکیه در تبریز با حسین گونگور، سرکنسول و مسئولان کنسولگری ترکیه در تبریز دیدار کردند.
به گزارش خبرنگار ما ،دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی، در ابتدای جلسه با اشاره به جلسات چند ماه پیش گفت: در این دیدار می خواهیم روند تعامل و همکاری ها را تسریع نماییم.
وی با اشاره به بازدید هیات موسسه توبی تاک از پتانسیل های مرکز ماشین سازی در اسفند ماه ۹۷ گفت: در آن دیدار هیات توبی تاک، امکانات ماشین سازی را خوب ارزیابی کردند و بنا شد که همکاری های مهارتی و فنی با این موسسه آغاز شود که دانشگاه جامع علمی کاربردی آمادگی هر نوع همکاری مهارتی و فناوری را اعلام می نماید.
دکتر قالیچی هم چنین در ادامه به برخی از کارها و فعالیت های مشترکی که می توان با دانشگاه های ترکیه انجام داد اشاره کرد؛ از جمله: اجرای دروس کاربینی و کارورزی، برگزاری کارگاه ها و استارت آپ های مشترک، دعوت از سخنرانان کلیدی برای حضور در همایش ها، برگزاری تورهای فناوری و …
در ادامه حسین گونگور، سرکنسول ترکیه؛ ضمن تشکر از دست اندرکارانی که در فراهم نمودن مقدمات این دیدار تلاش کردند، ابراز کرد: این اولین دیدار یک هیات ایرانی در کنسولگری ترکیه می باشد که امیدوارم این دیدارها در این کنسولگری ادامه یابد.
وی ضمن اشاره به رایزنی هایی که با برخی از دانشگاه های ترکیه انجام داده بیان کرد: دانشگاه فنی و صنعتی ساکاریا آمادگی کامل خود را جهت هرگونه تعامل و همکاری با دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اعلام کرده است.
سرکنسول ترکیه با بیان اینکه جلسات صرفا نباید تنها در حد حرف و تفاهم نامه باقی بماند افزود: امیدواریم با گسترش و تعامل فیمابین بوانیم از امکانات و پتانسیل های دانشگاه های دو کشور برای تربیت دانشجویان و افراد مهارتی استفاده کنیم.