پینار لطفی زاده مدال نقره تکواندوی آسیا را برای ایران به ارمغان آورد
پینار لطفی زاده مدال نقره تکواندوی آسیا را برای ایران به ارمغان آورد
آرمان تبریز: پینار لطفی زاده از آذربایجان شرقی توانست در رقابتهای تکواندوی قهرمانی نونهالان آسیا 2023 مدال نقره را کسب و نائب قهرمان شود.

به گزارش آرمان تبریز، لطفی زاده در رده قدی ۱۶۸ سانتیمتری در جمع ۱۲ شرکت کننده از قاره آسیا توانست با اقتدار مدال نقره را کسب و به عنوان نائب قهرمان این دوره از مسابقات معرفی و گردن آویز نقره را بر گردن بیاویزد.
این دختر ورزشکار کشورمان برای رسیدن به بازی فینال در ۳ مسابقه فشرده بر حریفان خود غلبه کرد بطوری که در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر صفر در هر دو راند دالیا عمرعلی از عراق را از پیش رو برداشت.
لطفی زاده در یک چهارم نهایی نیز کیامه از کشور میزبان یعنی لبنان را در هر دو راند اول و دوم با نتیجه مشابه ۱۴ بر یک شکست داد و در دور نیمه نهایی و بازی ماقبل فینال نورای آمانگلدی از قزاقستان را در دو راند به ترتیب با امتیاز ۲ بر صفر و ۷ بر ۵ پشت سر گذاشت.
این دختر آذری اما در مسابقه فینال با نتیجه نزدیک ۶ بر ۳ در راند اول و ۴ بر ۴ در راند دوم در مقابل روشانووا از ازبکستان شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.
مدیریت عامل گروه و روابط عمومی و امور بین الملل تراکتورسازی ایران کسب این مدال با ارزش برای کشور و آذربایجان شرقی توسط این دختر ورزشکار را به خانواده لطفی زاده, تراکتورسازی و هموطنان تبریک می گوید.