توضیح وزیر دفاع درباره پخش فیلم دوتابعیتی‌ها در صحن مجلس/ فیلم فاقد سندیت است
توضیح وزیر دفاع درباره پخش فیلم دوتابعیتی‌ها در صحن مجلس/ فیلم فاقد سندیت است
آرمان تبریز-وزیر دفاع و پشتیانی نیروهای مسلح گفت: طبق اعلام سپاه پاسداران فیلم دوتابعیتی‌ها که در کمیسیون امنیت ملی و صحن مجلس پخش شده به لحاظ موضوعی مشابهت دارد، اما به لحاظ اصالت فیلمی که در صحن مجلس پخش شده فاقد سندیت و اعتبار رسمی است.

آرمان تبریز-وزیر دفاع و پشتیانی نیروهای مسلح گفت: طبق اعلام سپاه پاسداران فیلم دوتابعیتی‌ها که در کمیسیون امنیت ملی و صحن مجلس پخش شده به لحاظ موضوعی مشابهت دارد، اما به لحاظ اصالت فیلمی که در صحن مجلس پخش شده فاقد سندیت و اعتبار رسمی است.

به گزارش خبرنگار ما ؛امیر سرلشکر امیر حاتمی در جلسه علنی بعد از ظهر امروز (دوشنبه) مجلس در پاسخ به سوال علیرضا رحیمی در نحوه دسترسی به فیلم اعترافات و مستند مربوط به دوتابعیتی‌ها و علت پخش آن در صحن علنی مجلس گفت: هر نماینده‌ای می‌تواند از وزیر مسئول درباره وظایفش سوال کند اما وظایف وزارت دفاع هم روشن است.

وزیر دفاع افزود که این وزارتخانه وظیفه‌ای در حوزه اطلاعات و امور امنیتی نیروهای مسلح ندارد و مسئولیت مستقیمی در این باره متوجه وزیر نیست؛ بلکه نقش معاونت پشتیبانی فرمانده کل قوا را دارد.

وی افزود: موضوع این سوال نسبت به من با ابهام قانونی مواجه بود البته مطالب آقای رحیمی به دستگاه‌های مختلفی ارتباط دارد که سر جای خود می‌تواند رسیدگی شود.

امیر حاتمی ادامه داد: اقدام یکی از نمایندگان در نمایش فیلمی در صحن مجلس موضوعی است که بررسی آن در صلاحیت هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان است و در صلاحیت ورود وزیر دفاع یا هیچ مقام اجرای دیگری نیست.

وزیر دفاع اظهار کرد: به دلیل این که تهیه و انتشار فیلم به سپاه پاسداران منتسب شده بود از سازمان اطلاعات در این باره سوال کردم که آنها مکتوب و مستند پاسخ دادند و من این پاسخ را به کمیسیون امنیت دادم و اکنون هم آن را خدمت ریاست مجلس می‌دهم. سپاه پاسداران اعلام کرده دو فیلمی که در کمیسیون امنیت به صورت داخلی و دیگری در صحن مجلس نمایش داده شده به لحاظ موضوع مشابهت دارد، ولی به لحاظ اصالت متفاوت است و فیلم پخش شده در صحن فاقد سندیت و اعتبار رسمی است و انتساب به سپاه را غیر مسوولانه اعلام کردند.

وزیر دفاع درباره پرونده دری اصفهانی که در فیلم پخش شده در صحن به او اشاره شده بود گفت: پرونده متهم در آن زمان در مراحل رسیدگی بوده و امروز دادرسی آن خاتمه یافته و حکم در حال اجرا است؛ کلیه مراحل این پرونده در قوه قضاییه رسیدگی شده و وزارت دفاع قضاوتی در مورد محتوای آن پرونده نمی‌تواند داشته باشد و ما اطلاعی از محتوا نداریم.

وزیر دفاع خاطر نشان کرد: در این شرایط حساسی که قرار داریم و اقدامات خصمانه دشمن و دولت جنایت کار آمریکا علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم ایران و تحرکات و اعمال تحریم‌های ظالمانه تلاش ما به عنوان نیروهای مسلح حفظ و اعتلای امنیت جمهوری اسلامی ایران است.

امیر حاتمی تاکید کرد: همه نمایندگان خالصانه و با تمام وجود از تلاش نیروهای مسلح در همه مراحل حمایت کردند که از آنها صمیمانه تشکر می‌کنم به بخصوص رای قاطعی که اخیرا به حمایت از سپاه داده شد و انتظار دارم ضمن استمرار این حمایت از ما اجرای قاطع ماموریت نیروهای مسلح و امور دفاعی را مطالبه کنید. تا با تمام قوا این مسئولیت را انجام دهیم.

در ادامه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که از توضیحات وزیر دفاع درباره پخش فیلم دوتابعیتی‌ها در مجلس قانع شده است.

سوال علیرضا رحیمی نماینده تهران و ۲۶ نماینده دیگر از امیر حاتمی وزیر دفاع در جلسه علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه) مطرح شد.

پس از اظهارات نماینده تهران و توضیحات وزیر دفاع رحیمی گفت: با توجه به این که نگاه من و ۲۶ نماینده دیگر منافع و امنیت ملی است به رای گذاشتن این سوال را خلاف امنیت ملی می‌دانم. بر این اساس وی اعلام کرد که از پاسخ‌های وزیر دفاع قانع شده است.

  • منبع خبر : خانه ملت