فواید ریختن نمک در شامپو برای مو
فواید ریختن نمک در شامپو برای مو
آرمان تبریز-همه افراد علاقه زیادی به زیبایی دارند، داشتن موهای سالم و پرپشت در چهره افراد تاثیر بسیاری می‌گذارد بنابراین رسیدگی به آن‌ها کار بسیار مهمی است.

آرمان تبریز-همه افراد علاقه زیادی به زیبایی دارند، داشتن موهای سالم و پرپشت در چهره افراد تاثیر بسیاری می‌گذارد بنابراین رسیدگی به آن‌ها کار بسیار مهمی است.
فواید ریختن نمک در شامپو را همه افراد باید از آن اطلاع داشته باشند تا از آن استفاده کرده و تأثیرات آن را روی موهای خودشان ببینند. اضافه‌کردن نمک به آب حمام می‌تواند به شما یک حمام واقعاً آرامش‌بخش بدهد.

همه ما می‌دانیم نمک یکی از مهم‌ترین اجزای هر آشپزخانه‌ای است؛ اما آیا می‌دانید که نمک چه ویژگی‌هایی برای حفاظت از موهای شما دارد؟ ما در این مطلب به فواید ریختن نمک در شامپو می‌پردازیم.

یکی از فواید ریختن نمک در شامپو ازبین‌بردن شوره سر است. شوره سر به ذرات کوچکی از سلول‌های مرده پوست سر می‌گویند که معمولاً به دلیل کم‌بودن گردش خون به وجود می‌آیند.

نمک دریایی قابلیت این را دارد که گردش خون را در سر افراد به جریان بیندازد. تنها لازم است که موهایتان را به چند دسته تقسیم کنید و مقداری از این شامپو که درون آن را ریخته‌اید را به جاهای مختلف سرتان بپاشد. به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه سرتان را ماساژ داده و در نهایت آن را با آب ولرم بشویید.
فواید ریختن نمک در شامپو مثل افزایش رشد مو

خبر خوبی که برای شما داریم آن است که نمک دریایی برای افزایش رشد موها بسیار عالی است. به افرادی که از ریزش موهایشان رنج می‌برند توصیه می‌شود که از آن استفاده کرده و برای یک‌بار هم که شده امتحان کنند تا به‌صورت طبیعی موهایشان تقویت شود.

بنابراین، قبل از امتحان‌کردن راه‌های سخت و گران این راهکار را امتحان کرده و از نتیجه آن شوکه شوید.

شما می‌توانید هم نمک دریایی را به شامپوی خودتان اضافه کرده و هم از آن به‌تنهایی استفاده کنید. برای این کار لازم است تنها مو‌های خود را مثل همیشه بشویید. یک قاشق غذاخوری نمک دریایی را روی سرتان بریزید و به مدت ده دقیقه ماساژ دهید. دوباره سرتان را بشویید. هفته‌ای دو بار این کار را تکرار نمایید. سر ماه با نتیجه شگفت‌انگیز آن روبه‌رو خواهید شد.
می‌توانید از نمک در وان حمام استفاده کنید

اضافه‌کردن نمک به آب حمام می‌تواند به شما یک حمام واقعاً آرامش‌بخش بدهد. نمک کثیفی و سموم را جذب کرده و پوست را به‌صورت عمیقی تمیز می‌کند. مواد معدنی موجود در نمک به بازگرداندن محافظ طبیعی پوست کمک می‌کند، به‌این‌ترتیب آب‌رسانی به پوست تسهیل می‌شود. همچنین به کاهش احتباس آب در پوست هم کمک می‌کند.
فواید ریختن نمک در شامپو مثل کاهش چربی پوست سر و مو

چربی موها و پوست سر به دلیل ترشح بیش از اندازه غده چربی است. شما می‌توانی با استفاده از این محلول معجزه‌گر این مشکل را حل کرده و برای همیشه از چربی موهایتان راحت شوید.

برای این کار لازم است دو قاشق غذاخوری از نمک را داخل شامپو بریزید و تکان دهید تا با شامپو ترکیب شود.

برای شستن موهایتان از این شامپو استفاده کنید. حتی بعد از اینکه یک‌بار این کار را انجام دهید، نتیجه شگفت‌انگیز و فواید ریختن نمک در شامپو را مشاهده خواهید کرد. موهایتان سالم‌تر به نظر می‌رسد و چربی آن به طرز قابل‌ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.