قتل ۳ نفر در یک روز به دست قاتل سابقه دار
قتل ۳ نفر در یک روز به دست قاتل سابقه دار
آرمان تبریز-مرد جنایتکار که دو مرد و یک زن را در یکی از محله‌های مرودشت شیراز به قتل رسانده بود در یکی از روستاهای این شهرستان دستگیر شد.

آرمان تبریز-مرد جنایتکار که دو مرد و یک زن را در یکی از محله‌های مرودشت شیراز به قتل رسانده بود در یکی از روستاهای این شهرستان دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار ما؛ سرهنگ فرشید زینلی، فرمانده انتظامی مرودشت درتشریح جزئیات این ماجرا گفت: روز شنبه ۲۸ مرداد مرد جوانی در یکی از محلات مرودشت دو مرد و یک زن از بستگانش را با سلاح کلت کمری به قتل رساند و متواری شد با اعلام این خبر و با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله شناسایی و دستگیری قاتل فراری در دستور کار مأموران پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان مرودشت قرارگرفت و اقدامات فنی گسترده‌ای به منظور شناسایی محل اختفای وی آغاز شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: سرانجام در کمتر از ۴۸ ساعت با پیگیری شبانه‌روزی فرمانده انتظامی شهرستان، مأموران پلیس آگاهی موفق شدند قاتل را در یکی از روستاهای این شهرستان دستگیر کنند و یک قبضه اسلحه کلت کمری به همراه ۱۲ تیر نیز کشف کردند.
وی درباره سوابق متهم نیز خاطرنشان کرد: پس از دستگیری این متهم ۲۶ ساله و استعلام سوابقش مشخص شد که او در سال ۱۳۹۶ نیز یکی از بستگان دورش را به خاطر اختلاف به قتل رسانده بود اما با پرداخت دیه و جلب رضایت اولیای دم بعد از چند سال از زندان آزاد شده بود.
سرهنگ زینلی اضافه کرد: در بررسی‌های بعدی مشخص شد که او چند ماه قبل قطعه زمینی را به یکی از دوستانش فروخته بود و بر سر دریافت پول زمین با او به اختلاف خورده است.
اما روزی که برای تسویه حساب و حل اختلاف مالی بر سر زمین معامله شده در قبرستان مرودشت قرار گذاشتند پس از آنکه نتوانستند اختلافشان را حل کنند کارشان به درگیری کشید و متهم با اسلحه گرم دوستش را به قتل رساند و بعد هم با خودرو دوستش از محل متواری شد.
متهم در ادامه به خاطر اختلاف خانوادگی که با برادر ۲۵ ساله‌اش و خواهرزن ۲۴ ساله او داشت به خانه آنها رفت و هر دو را با شلیک گلوله به قتل رسانده و به یکی از روستاهای مرودشت رفته و مخفی شد که مأموران پلیس با تلاش بی‌وقفه موفق شدند محل اختفای او را ردیابی و از آنجا که وی مسلح بود و بیم آن می‌رفت که به اهالی روستا آسیبی وارد شود در نیمه‌های شب و زمانی که خطر کمتری مردم روستا را تهدید می‌کرد متهم را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به اداره آگاهی منتقل کردند. متهم پس از تکمیل تحقیقات به مرجع قضایی تحویل داده می‌شود.
منبع: ایران