دستگاه قضایی با حساسیت زمان بندی بهره برداری باند دوم جاده تبریز- ارومیه را پیگیری می کند
دستگاه قضایی با حساسیت زمان بندی بهره برداری باند دوم جاده تبریز- ارومیه را پیگیری می کند
آرمان تبریز-معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی برای دومین بار در یک ماه اخیر از مراحل تکمیلی قطعه پنجم آزاد راه تبریز - ارومیه در محدوده روستای خور خور و مراحل تکمیلی تقاطع و رمپ های دست رسی به این روستا بازدید کرد.

آرمان تبریز-معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی برای دومین بار در یک ماه اخیر از مراحل تکمیلی قطعه پنجم آزاد راه تبریز – ارومیه در محدوده روستای خور خور و مراحل تکمیلی تقاطع و رمپ های دست رسی به این روستا بازدید کرد.
به گزارش خبرنگار ما درتبریز؛ بازدید های دوره ای محبوب علیلو از این پروژه در پی مصوبه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان که ضرورت تسریع در ساخت و اتمام تقاطع تبادل محور یاد شده به منظور تأمین رفاه ساکنان روستای «خور خور» و ساکنان اطراف را مورد تأکید قرار داده است صورت می گیرد و دستگاه قضایی با هدف کاهش آسیب های ناشی از تصادفات جاده ی با حساسیت تکمیل و بهره برداری این محور را در دستور کار و پیگیری مجدانه قرار داده است.
محبوب علیلو پس از بازدید میدانی از این پروژه در نشست کارگاهی با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای، مشاوران و مجریان پروژه در جریان تازه ترین تحولات و میزان پیشرفت آن قرار گرفت.
معاون قضایی و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان با ابراز رضایت از پیشرفت کار و اقدامات صورت گرفته در مقایسه با بازدید قبلی از تلاش مدیران و عوامل اجرایی قدردانی کرد.
وی تصریح کرد: دستگاه قضایی با حساسیت تحولات و پیشرفت این پروژه را دنبال می کند و حتی اگر یک روز هم بتوانیم زمان بهره برداری را جلو بیندازیم به همان اندازه از آمار مرگ و میر تصادفات جاده در این محور کاسته ایم و حصول این موفقیت برای همه ما ارزشمند خواهد بود.
علیلو در واکنش به گزارش مسئولان پروژه ابراز امیدواری کرد در بازه زمانی ده روز آینده این محور زیر بار ترافیک برود.
معاون قضایی و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی خبر داد: با بهره برداری کامل از از باند دوم این قطعه شاهد کاهش تصادفات رانندگی در این آزاد راه خواهیم بود.
در گزارش کارگاهی مسئولان محلی اعلام شد: علاوه بر ساخت و تکمیل رمپ ها بیش از هفت کیلومتر از محور مذکور طی کمتر از یک ماه گذشته تکمیل شده است.
اروجعلی علیزاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ی آذربایجان شرقی هم مراحل ساخت و تکمیل تقاطع خور خور نهایی شده و پیش بینی می شود با نصب علایم و تابلوهای ایمنی و نیز خط کشی آن طی ده روز آینده به طور کامل به بهره برداری برسد.
این قطعه به طول ۳۱ کیلومتر از روستای سرای تا سه راهی خاصبان در چهار باند (دو باند رفت و دو باند برگشت )ساخته می شود و هم اکنون یکی از باندهای آن زیر بار ترافیک قرار دارد و مقرر شد تا ده روز آینده باند دوم هم زیر بار ترافیک برود
حد فاصل این مسیر به دلیل اتصال راه های ارتباطی روستاهای اطراف از جمله روستای خور خور و مسیر گوگان یکی از پر تردد ترین مسیرهای این آزاد راه می باشد.
براساس گزارش های محلی بیشترین حوادث رانندگی این آزاد راه در این محور روی می دهد .
آزاد راه تبریز ارومیه به طول ۱۳۱ کیلومتر در چهار قطعه و به صورت چهار بانده به شرح زیر ساخته می شود.
قطعه اول به طول ۲۵/۵ کیلومتر از ارومیه تا ساحل غربی دریاچه ارومیه ( کوه زنبل ) ، قطعه دوم از ساحل غربی تا روستای سرای و شامل پل میانگذار دریاچه ارومیه و قطعه سوم به طول ۲۹ کیلومتر از ساحل شرقی دریاچه تا سه راهی جزیره اسلامی است.
به جز قطعه سوم که عملیات آن همراه باحفر تونل های آن در دست اجراست قطعات یک و دو به صورت کامل و قطعه چهارم به شرح فوق زیر بار ترافیک قرار دارند.
این آزاد راه به دلیل موقعیت جفرافیایی و راهبردی به ویژه در ایام تعطیلات و تابستان یکی از پر تردد ترین محورهای مواصلاتی استان های آذربایجان شرقی و غربی است.