تشکیل۴۶ پرونده جرائم اقتصادی در آذربایجانشرقی/کشف ۱۹ قبضه سلاح جنگی در آذربایجانشرقی
تشکیل۴۶ پرونده جرائم اقتصادی در آذربایجانشرقی/کشف ۱۹ قبضه سلاح جنگی در آذربایجانشرقی
آرمان تبریز- فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی از تشکیل46 پرونده در زمینه جرائم اقتصادی در استان داد.

آرمان تبریز- فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی از تشکیل۴۶ پرونده در زمینه جرائم اقتصادی در استان داد.

​به گزارش خبرنگار ما ؛سردار «علی محمدی» درنشست خبری که به مناسبت گرامیداشت روزخبرنگار و گرامی داشت یادوخاطره شهید “صارمی در محل ستاد فرماندهی انتظامی در آذربایجانشرقی برگزارشد، گفت: خبرنگاران همانند پلیس امین جامعه اند و این امانتداری وظیفه آنان را سنگین تر می کند، لذا دقت نظر حبرنگاران نشان دهنده تیزهوشی، علاقه به کار و ایفای درست نقش آنان است و لازم است در خیلی از حوزه ها در کنار پلیس باشند.

وی با اشاره با به برخورد با هنجارشکنان افزود:در هفته گذشته ۱۲ تن از اراذل و اوباش که اقدام به ایجاد رعب و وحشت در سطح شهر می کردند دستگیر شده و از آنها تعدادی سلاح سرد و گرم کشف شد.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی همچنین در ادامه خبر از تشکیل۴۶ پرونده در زمینه جرائم اقتصادی در استان و خاطر نشان شد؛ ارزش ریالی این پرونده ها بیش از ۵۲۹ میلیارد ریال می باشد.

 سردار علی محمدی تصریح کرد: این جرائم شامل اخلال در نظام اقتصادی، تسهیلات غیرمجاز بانکی، پولشویی، رباخواری، اختلاس، ارتشا، تبانی در معاملات دولتی، تعدی به اموال دولتی، فرار مالیاتی، زمین‌خواری و احتکار بوده است.

فرمانده ارشد فراجا در آذربایجانشرقی؛همچنین خبر از کشف ۹۲۰ میلیاردریال کالای قاچاق درچهار ماهه نخست امسال داد و عنوان کرد؛ در این ارتباط ۴۰۹ فقره پرونده تشکیل و ۴۴۴ نفر دستگیر و به مراکز قضایی معرفی شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی خاطر نشان شد؛ با تلاش همکاران و رصد روز گذشته ۱۹ قبضه سلاح جنگی از فردی در این استان کشف و توقیف شد.

وی گریزی هم به مشکلات ترافیک تبریزکرد و افزود: متاسفانه وقتی سخن از ترافیک است بلافاصله ذهن ها به سوی پلیس مجسم می گردد در صورتی که  چندین دستگاه باید در کنار پلیس برای رفع این معضلات همراهی و همگامی نمانید.

سردارمحمدی تصریح کرد؛ متاسفانه خیابان های پرترافیک تبریز به علت عدم پارکینگ متاسب جوابگوی خیل عظیمی از خودروها نبوده و لازم است تمام دستگاه ها با تدابیر لازم و با همراهی پلیس این مشکلات را برچینند.

فرمانده انتظامی استان اشاره ای هم به آمار میزان تماس های مردمی با سامانه ۱۱۰کرد و اظهار داشت: در ۴ ماهه سالجاری تعداد ۹۴۲ هزار و ۹۶۹ مورد تماس با مرکز فوریت های پلیسی استان برقرار شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۱۶ درصدی شاهد هستیم و از این تعداد ۳۵۲ هزار و ۹۲۲ عدد تماس عملیاتی شده است و رضایتمندی ۸۸ درصدی در این حوزه به ثبت رسیده است

سردار”محمدی” در خصوص بار منفی و تاثیر روحی و روانی جرم سرقت در جامعه یاد آور شد:رتبه آذربایجانشرقی ،در وقوع جرم سرقت ۲۹ بوده یعنی از نظر تعداد و فراوانی وقوع جرم سرقت در رتبه های پائین قرار داریم که در سال جدید وقوع جرم سرقت در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل کنترل و کاهش یافته و در این مدت تعداد ۲هزار و ۹۵۹ سارق دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده است .

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی در پایان اطمینان داد:بنده به نیابت ازهمکاران انتظامی استان تعهد می دهم که در تامین نظم و امنیت از هیچ تلاش و کوششی دریغ ننمایم و با مشارکت و همراهی مردم و مسئولان امنیت پایدار  را و در خور  مردم  تامین کنیم.