ارتقای نسبت زنان مدیر از ۱۱ درصد به ۱۹ درصد در وزارت جهادکشاورزی
ارتقای نسبت زنان مدیر از ۱۱ درصد به ۱۹ درصد در وزارت جهادکشاورزی
مهر تبریز-مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان و مدیرکل دفترتوسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری از روند مناسب انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.

مهر تبریز-مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان و مدیرکل دفترتوسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری از روند مناسب انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛سرکارخانم فروغ السادات بنی هاشم مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان و مدیرکل دفترتوسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری در حاشیه بازدید از طرح های اشتغال زنان روستایی و افتتاح تعدادی از صندوق های خرد زنان آذربایجان شرقی در دیدار با مهندس اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه طرح ارتقای سطوح مدیریتی زنان از سال ۹۶ آغاز شده است و تکلیف قانونی است تا پایان برنامه ششم توسعه، نسبت زنان مدیر در کشور به ۳۰ درصد افزایش یابد گفت: وزارت جهاد کشاورزی برنامه گسترده‌ای در خصوص تربیت مدیران آینده دارد که در این طرح، شایسته‌سالاری و نگاه مساوی حاکم بوده و نگاه جنسیتی در این خصوص وجود ندارد.

وی با اشاره به تحقق انتصاب مدیران زن در سطح استان‌ها و با احتساب انتصاب بانوان به عنوان مدیران مراکز جهاد کشاورزی گفت: در سالهای اخیر نسبت زنان مدیر از ۱۱ درصد به ۱۹ درصد در وزارت جهادکشاورزی ارتقاء یافته است.

بنی هاشم با بیان اینکه امیدواریم انتصاب مدیران زن به ویژه در سطح استان ها شتاب بیشتری گیرد و شاهد اقدامات موثرتری باشیم گفت: انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی  شرایط مناسبی را برای ارتقا و احراز پست‌های مدیریتی در آینده فراهم کرده است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان و مدیرکل دفترتوسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری گفت: میزان رضایتمندی بالا از عملکرد مدیران زن در سطح وزارت جهادکشاورزی و سازمانهای جهادکشاورزی استان ها بر عزم مدیران عالیرتبه وزارت جهادکشاورزی جهت انتصاب زنان در سطوح مدیریت ها افزوده است.

وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی با همکاری معاونت امور زنان وخانواده در سال گذشته حدود۵۰۰۰ نفر را تحت پوشش اموزش محصول سالم وگواهی شده قرار داد و طی این آموزشها ۴۲ محصول در سطح کشور موفق به دریافت استاندارد تشویقی شدند ادامه داد: در سالجاری براساس تفاهم نامه با معاونت امور زنان وخانواده ، پیش بینی می شود بیش از ۱۷۰۰۰ نفر تحت پوشش آموزش قرار گیرند و ۱۰۰محصول بتواند گواهی استاندارد دریافت کند علاوه بر این بسیاری از زنان روستایی وعشایری درسطوح کوچک و برای مصرف خانوار اقدام به ایجادباغچه های سلامت کرده اند.

بنی هاشم با بیان اینکه بازاریابی محصولات گواهی شده و سالم از موضوعات و مشکلات این حوزه می باشد تاکید کرد: با مشارکت زنان روستایی وعشایری می توان نهضت تولید ومصرف محصولات استاندارد وگواهی شده را در کشورایجاد کرد و از بسیاری از هزینه های جانبی بهداشت ودرمان جلوگیری کرد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه در انتصاب مدیران سازمان نگاه جنسیتی نداریم گفت: از افراد مختلف فارغ از نگاه جنسیتی و اینکه آیا توان اداره یک مجموعه و مدیریت را دارد یا نه استفاده می نماییم.

مهندس اکبر فتحی با بیان اینکه چندین تن از روسای مراکز جهادکشاورزی در سطح استان آذربایجان شرقی از بانوان انتخاب شده اند گفت: در سطح مدیران سازمان نیز از بانوان توانمند در پست های مختلف منصوب شده اند که این روند ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در خصوص فروش محصولات گواهی شده در وضعیت فعلی نیازی به هلدینگ نداریم افزود: جامعه هم اکنون محصولات سالم را مطالبه می کند و شهرداری ها نیز آمادگی دارند برای عرضه محصولات سالم سازمان را یاری نموده و مکان مناسب برای ایجاد مراکز عرضه محصولات در اختیار تولید کنندگان قرار دهند.