مناطق توسعه نیافته در اولویت تخصیص اعتبار
مناطق توسعه نیافته در اولویت تخصیص اعتبار
آرمان تبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: از سال 1400 تغییر نگرشی در توزیع اعتبارات استان صورت گرفته و تلاش داریم اولویت توزیع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و جهت‌گیری بخش خصوصی را متوجه مناطق توسعه نیافته کنیم.

آرمان تبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: از سال ۱۴۰۰ تغییر نگرشی در توزیع اعتبارات استان صورت گرفته و تلاش داریم اولویت توزیع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و جهت‌گیری بخش خصوصی را متوجه مناطق توسعه نیافته کنیم.
به گزارش خبرنگار ما از آذربایجان شرقی، محمد فرشکاران ظهر امروز در جلسه مدیران سازمان با معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: با توجه به رویکرد دولت دکتر رئیسی و منویات سازمان برنامه و بودجه کشور از سال گذشته تلاشمان بر این است که بتوانیم در حوزه اقتصادی، بودجه‌ای و توسعه منابع اهداف مشخصی را برای استان ترسیم و اجرا کنیم.
وی افزود: در سال گذشته موفق شدیم بیش از ۱۰۰ درصد اعتبارات مصوب سفر اول ریاست جمهوری به استان را جذب کنیم.
فرشکاران مدعی شد: در مورد اعتبارات استان نیز توانستیم رکورد چندین سال قبل را بشکنیم؛ بطوری که ۷۹ درصد اعتبارات تملک دارایی های سرمایه‌ای استان را جذب کردیم که از این میزان ۹۱ درصد آن به صورت نقدی جذب شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی ادامه داد: در مورد اعتبارات هزینه‌ای هم توانستیم ۱۰۰ درصد اعتبارات را جذب کنیم و از بابت دیون پرداختی و سایر موارد هزینه‌ای پوشش مناسبی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه در توزیع بودجه ناترازی‌هایی در دوره های قبل اتفاق افتاده، تصریح کرد: از سال ۱۴۰۰ تغییر نگرشی در توزیع اعتبارات استان صورت گرفته و تلاش داریم اولویت توزیع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و جهت گیری بخش خصوصی را متوجه مناطق توسعه نیافته کنیم.
در این جلسه معاونان و مدیران سازمان به ارائه گزارشی از سیمای توسعه استان، وضعیت بودجه‌ای و اعتباری، شاخص‌های کلان، طرح های آماری، وضعیت منابع انسانی و جمعیت و بیان دغدغه‌ها و مشکلات موجود پرداختند.