تقویت برنامه های دانشگاه جامع علمی کاربردی بیشتردر عرصه مهارتی و اشتغالزایی باشد
تقویت برنامه های دانشگاه جامع علمی کاربردی بیشتردر عرصه مهارتی و اشتغالزایی باشد
آرمان تبریز-حضرت آیت ا... العظمی علوی گرگانی خواستار تقویت برنامه های دانشگاه جامع علمی کاربردی در عرصه مهارتی و اشتغالزایی شد. 

آرمان تبریز-حضرت آیت ا… العظمی علوی گرگانی خواستار تقویت برنامه های دانشگاه جامع علمی کاربردی در عرصه مهارتی و اشتغالزایی شد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛حضرت آیت ا… العظمی علوی گرگانی از مراجع عظام عالم تشیع و جهان اسلام در دیدار مسئولان و نمایندگان دانشجویان شرکت کننده در دوره توانمندسازی دانشجویان فعال فرهنگی، سیاسی منطقه ۳ ( استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان) در دانشگاه جامع علمی کاربردی در شهر مقدس قم فرمود:
یکی از مسایل مهم کشور عزیز ما در عرصه مهارت و اشتغالزایی است که دانشگاه جامع علمی کاربردی در این زمینه فعایت می کند .
به گزارش دفتر نهاد رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی منطقه ۳، در این دیدار که در امتداد برگزاری دوره آمورشی توانمندسازی در قالب اردوی معرفتی دانشجویان دختر فعال فرهنگی، سیاسی صورت گرفت، آیت ا… علوی گرگانی بر مهارتی و کاربردی کردن تحصیلات دانشگاهی به منظور توانمند کردن جوانان تاکید و بیان داشت: اگر بتوان جوانان را در مقام عمل و کاربردی قرار داد، مملکت آباد می شود.
این مرجع عالیقدر ضمن تحسین مسئولین دانشگاه در توانمندسازی دانشجویان در حیطه مهارت آموزی افزود:  معلومات علمی برای شاغل کردن تحصیل کردگان کافی نیست و در کنار آن حتما باید کارهای عملی را نیز تقویت و تشدید نمود.
وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات امروز جامعه ما مدرک گرایی دانشجویان بدون در نظر گرفتن مهارت است ادامه داد در دنیای کنونی، آن کشور و جامعه ای سرافراز خواهد بود که بتواند از نیروی جوان و ارزشهای وجودی افراد به درستی استفاده کند.
حضرت آیت ا…العظمی علوی با بیان اینکه ارزش انسانها در پیشگاه خداوند به اندازه توان و قدرت آنها در تأمین معاش زندگی است، تصریح کرد : جوان باید بدون وابستگی به پدر و مادر روی پای خودش ایستاده و با دست و بازوی خودش  مولد کار باشد و حتی کاری کند که دیگران نیز از تلاش او بهره مند شوند .
این عالم برجسته دینی با انتقاد از اینکه برخی افراد تحصیلکرده کار عملی را در شأن خود نمی دانند خاطر نشان کرد ملاک و ارزش انسان به قدرت کار او بوده و هر انسانی بتواند کار و تلاش کند محبوب خداوند است.
وی ضمن بیان احادیث و روایاتی از پیامبر گرامی اسلام ( ص) و ائمه معصومین ( ع) در خصوص ارزش نهادن به کار و تلاش و اهتمام به تقسیم کار حتی در جریان   سفرهایش  افزود : بشر نباید فقط شخصیت مصرفی داشته باشد، بلکه باید در رشته و تخصص خودش فعالیت نماید و خداوند نیز از همان طریق روزی اش را می رساند.
آیت ا… العظمی علوی گرگانی کارکردن جوانان را عامل اصلی کاهش مفاسد اجتماعی عنوان کرد و خطاب به مسئولین بیان داشت: اکثر مشکلات جامعه ما بخاطر آنست که نتوانستیم برای جوانان آنطوری که در شأن و شایسته آنهاست شغل فراهم کنیم، که یکی از  اهداف دانشگاه جامع علمی کاربردی که به حق ارزشمند می باشد، کمک به این موضوع مم می باشد.
علوی گرگانی در خاتمه این دیدار افزود : سلام گرم مرا به همه دانشجویان برسانید و سفارش اکید کردند که در زندگانی تان مأکول دست خودتان باشید و کار وتولید کنید و مملکت را با کار و تلاش خودتان پیش ببرید.