ایستگاه تبخیر سنجی سد قیزقلعه‌سی خداآفرین تجهیز می‌شود
ایستگاه تبخیر سنجی سد قیزقلعه‌سی خداآفرین تجهیز می‌شود
آرمان تبریز: تفاهم‌نامه همکاری مابین شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی در راستای تجهیز ایستگاه تبخیر سنجی سد قیزقلعه‌سی خداآفرین امضا شد.

به گزارش آرمان تبریز، «یوسف غفارزاده» مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی و «حبیب عبدلی» مدیرکل اداره‌کل هواشناسی استان در راستای نصب تجهیزات الکترونیکی خودکار و بهره برداری از آن در ایستگاه تبخیر سنجی قیز قلعه سی در شهرستان خداآفرین تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

این تفاهم‌نامه با هدف بهره برداری مشترک از داده‌ها و پارامترهای هواشناسی ایستگاه تبخیر سنجی قیز قلعه سی است که در حال حاضر توسط شرکت آب منطقه‌ای فعال بوده و در حال بهره برداری است.

شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی در این تفاهم نامه متعهد به تامین برق مورد نیاز ایستگاه، به کارگیری تکنسین بهره برداری از ایستگاه و اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی نیز وظیفه نصب تجهیزات الکترونیکی در ایستگاه شامل سنسورهای دما، رطوبت، بارش و سمت و سرعت باد( در حد ایستگاه های اقلیم شناسی)، ارائه داده‌های ایستگاه اقلیم شناسی و تلاش در جهت ارائه خدمات مشاوره‌ای مورد نیاز شرکت بر حسب اولویت‌های کارشناسی شده را دارد.