دوشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۲
پ
  • شناسه : 65032
  • 28 اردیبهشت 1402 - 14:06
  • ۰ دیدگاه
  • ارسال توسط :

ارس زیر ذره بین آژانس های مسافرتی آذربایجان شرقی

ارس زیر ذره بین آژانس های مسافرتی آذربایجان شرقی
ارس زیر ذره بین آژانس های مسافرتی آذربایجان شرقی
آرمان تبریز: طی سفری یک روزه، جاذبه های گردشگری، فرهنگی و تفریحی و اماکن تاریخی و هتل های منطقه آزاد ارس برای مدیران آژانس های مسافرتی استان تبیین و معرفی گردید.

تبریزکهن: طی سفری یک روزه، جاذبه های گردشگری، فرهنگی و تفریحی و اماکن تاریخی و هتل های منطقه آزاد ارس برای مدیران آژانس های مسافرتی استان تبیین و معرفی گردید.
به گزارش تبریزکهن، طی سفری یک روزه که از سوی سازمان منطقه آزاد ارس برای ایجاد تعاملی سازنده بین مدیران آژانس های مسافرتی و منطقه آزاد ارس برنامه ریزی شده بود، اعضا انجمن هتل داران ارس، مدیران آژانس های مسافرتی استان، نقاط قوت و ضعف گردشگری ارس را بررسی کردند و از جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی این منطقه بازدید کردند.

محسن محمد زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس درجلسه ای که به منظور برقراری ارتباطی موثر و قوی بین سازمان منطقه آزاد ارس و مدیران آژانس های گردشگری استان برگزار شد، در خصوص اهداف برگزاری تور یک روزه برای مدیران آژانس های مسافرتی استان اظهار کرد: مسائلی در حوزه گردشگری منطقه دغدغه ماست که علت اصلی برگزاری این جلسه و سفر یک روزه است و امیدواریم بعد از این جلسه و تبادل نظر در خصوص مشکلات این حوزه، ارتباط بین منطقه آزاد ارس و  بخش های گردشگری استان افزایش یافته و تعامل سازنده ای ایجاد شود.

وی گفت: طبق آمار بدست آمده،  منطقه آزاد ارس توانسته در بحث گردشگری در حوزه شمال غرب کشور، اقدامات چشمگیری داشته باشد و شاهد پیشرفت های شگرفی در زمینه گردشگری بودیم به طوری که در سال ۱۴۰۱، با توجه به شرایط بعد از کرونا، شاهد ورود ۵۰۰ هزار نفر گردشگر به این منطقه بودیم و با توجه به استراتژی های صورت گرفته از سوی سازمان، میزان گردشگران ارس در این مدت زمان افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: در زمینه گردشگری و توسعه ارس،  به دو استراتژی جدید تمرکز کردیم، برای فع برخی مشکلات، نقاط قوت و ضعف خدمات گردشگری را شناسایی کردیم و اکنون به دو حوزه ارس به عنوان دو استراتژی برتر توجه ویژه داریم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس افزود: ارس، صنعتی ترین منطقه آزاد کشور است، در زمینه تولید صنایع فعالیت های چشمگیری در ارس اجرایی می شود و همچنین در زمینه کشاورزی، این منطقه قطب کشاورزی مناطق آزاد کشور است و از لحاظ لجستیک نیز دارای پتانسیل های ویژه ای است و از لحاظ گمرک و به لحاظ تاریخی نیز دارای جاذبه های گردشگری است و همچنین تنها دروازه اوراسیا در مناطق آزاد محسوب می شود.

وی تاکید کرد: در آینده نیز پیگیرفعال کردن گمرک خداآفرین هستیم، گمرک های استان در این منطقه مستقر است و از لحاظ جاذبه های گردشگری، مناظر طبیعی، زیرساخت های گردشگری که در این منطقه ایجاد شده، در جذب گردشگر موفق بوده است.

محمدزاده تاکید کرد: توسعه تجارت و گردشگری ارس جزو برنامه های اصلی ماست، منطقه ارس را با توجه به موقعیت استراتژیکی که دارد باید به صورت جدی توسعه دهیم و استراتژی دوم توسعه گردشگری ارس است، طبق آثار ملی ثبت شده آن، تلاش ما این است که زنجیره ارزشی ارس را تکمیل کنیم.

وی در خصوص تعداد مسافران ارس اظهار کرد: مراجعه به ارس برای سفر، امری تثبیت شده است، در ایام عید نوروز، ۲۹۷ هزار نفر پلاک غیر بومی در ارس تردد کردند و این منطقه، مقصد اول شمال غرب کشور بود.

وی تشریح کرد: نبود فرودگاه ارس، جزو نقاط ضعف ما در زمینه گردشگری است.همچنین باید به بحث توسعه ارتباطات حرفه ای گردشگری، اطلاع رسانی و تبلیغات در زمینه گردشگری و جاذبه های ارس توجه ویژه ای داشته باشیم، متاسفانه در زمینه گردشگری حرفه ای ارتباط  موثری نداریم و سعی ما تحکیم ارتباط بین آژانس های مسافرتی و گردشگری است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: سطح خدماتی که در منطقه ارائه می شود، قابل مطلوب است، طبق اطلاعاتی که از گردشگران اخذ کردیم، در خصوص خدمات ارائه شده اعلام رضایت کردند و ۶۹ درصد از گردشگران  از خدمات ارائه شده در این منطقه رضایت داشتند.

وی تشریح کرد: امسال به خدمات گردشگری توجه ویژه ای داشتیم، در زمینه هدایت گردشگران، معرفی اماکن، تمامی اطلاعات ارس را منتشر کردیم تا به خوبی بتوانیم اطلاع رسانی کنیم و در بحث امداد و نجات و ایمنی سفر نیز اقدامات موثری انجام دادیم.

وی اظهار کرد: این جلسه که با حضور انجمن هتل داران ارس، مدیران آژانس های مسافرتی استان برگزار شده به منظوربررسی نقاط قوت و ضعف حوزه گردشگری وایجاد تعاملی سازنده تشکیل شده تا ارس را به قطب گردشگری منطقه تبدیل کنیم و جذب گردشگران را افزایش دهیم.

برگزاری جشن بین المللی ژئو پارک ارس در خرداد ماه

محمدزاده در خصوص ژئوپارک ارس گفت: ژئو پارک ارس در آستانه جهانی شدن است و شورای فنی یونسکو بعد از بررسی ها و ارزیابی ها آن را تایید کرد و مقرر شده درخرداد ماه سال جاری، در نشست سالانه، ابلاغیه رسمی ژئو پارک ارس ارائه شود. خرداد ماه جشن بین المللی ژئو پارک ارس برگزار می شود و از انجمن های گردشگری برخی کشورها نیز دعوت می کنیم و باید این فرصت را غنیمت شمرده و موجبات پیشرفت و توسعه ارس را فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: بحث ژئو پارک ارس فرصتی جدی است که بتوانیم از این طریق گردشگری را بیش از پیش توسعه دهیم.

شرکتی، مدیرعامل انجمن هتل داران ارس نیز در این جلسه اظهار کرد: تاکنون ۹ هتل در این منطقه احداث شده و سه هتل نیز در حال احداث است و هتل داران این منطقه افراد بومی است و لازم است هتل های ارس افزایش یابد تا بیشتر پذیرای گردشگران باشد.

وی گفت: کسانی که در این منطقه سرمایه گذاری کرده اند، آن هم در نقطه مرزی، ایثار کرده اند.مدیران آژانس های مسافرتی و هتل داران مکمل یکدیگرند و باید تعاملی سازنده بین آنها ایجاد شود.در خصوص استانداردسازهای هتل ها اقدامات اساسی انجام گرفته است و با توجه به همجواری ارس با کشورهای همسایه، باید بیش از پیش به این موضوع توجه داشته باشیم، چرا که مهمانان و سرمایه گذاران خارجی بیشتری در این منطقه حضور دارند.سعی خواهیم کرد خدماتی که در هتل ها ارائه می شود در حد استانداردهای جهانی باشد.

وی تاکید کرد: مسافری که وارد این منطقه می شود باعث رونق ارس می شود، باید به پتانسیل بازار ارس نیز توجه ویژه ای داشته باشیم و باید جلسه ای با انجمن بازاریان ارس برگزار کنیم.

گفتنی است رجب پور، رئیس انجمن آژانس های مسافرتی استان نیز در این جلسه اظهار کرد: باید نقاط قوت و ضعف مناطق و جاذبه های گردشگری ارس به خوبی شناسایی شود.اگر تاکنون با مشکلاتی در این زمینه مواجه بودیم، کوتاهی از خود ما بوده است.

وی تاکید کرد: پل ارتباطی قوی باید بین سازمان منطقه آزاد ارس، انجمن هتل داران ارس و انجمن آژانس های مسافرتی استان ایجاد شود تا با همکاری و تعاملی سازنده در راستای رفع مشکلات گردشگری این منطقه، اقدامات موثری اجرایی شود.

وی گفت: باید از ظرفیت های ویژه گردشگری این منطقه بی نظیر بهره مند شویم و ارس را به جایگاه واقعی گردشگری و جذب توریست در کشور ارتقا بخشیم.

لازم به ذکر است طی این سفر یک روزه، مدیران آژانس های مسافرتی استان، از ظرفیت های هتل ها و ویلاهای کوهستانی ارس بازدید کردند و همچنین بعد از جلسه، مناطق گردشگری ارس از جمله کاروان سرای خواجه نظر و کلیسای سنت استپانوس مورد بازدید این مدیران حوزه گردشگری قرار گرفت و اکبر همت پور، به عنوان کارشناس حوزه گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس، اطلاعات مفیدی در خصوص ارس در اختیار مدیران قرار داد. 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

حضور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در نمایشگاه هفته دفاع مقدس در پارک ائل گلی تبریز 03 مهر 1402

حضور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در نمایشگاه هفته دفاع مقدس در پارک ائل گلی تبریز

آرمان تبریز- غرفه‌ی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در نمایشگاه ویژه هفته دفاع مقدس در مجموعه پارک ائل گولی تبریز برپا شد.

آغاز فاز چهارم پروژه اختصاصی شبکه فیبر نوری شهرداری تبریز 03 مهر 1402

آغاز فاز چهارم پروژه اختصاصی شبکه فیبر نوری شهرداری تبریز

  آرمان تبریز-مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز از آغاز عملیات اجرایی فاز چهارم پروژه اختصاصی شبکه فیبرنوری شهرداری تبریز خبر داد.

اجرای روش آبیاری زیر سطحی فضای سبز برای نخستین بار در تبریز 02 مهر 1402

اجرای روش آبیاری زیر سطحی فضای سبز برای نخستین بار در تبریز

آرمان تبریز-به منظور استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری و برای نخستین بار روش آبیاری زیر سطحی در حوزه فضای سبز تبریز به مرحله اجرا در آمد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.