یادواره سرداران و شهدای سنگرسازان بی سنگر استان آذربایجان شرقی برگزار شد
یادواره سرداران و شهدای سنگرسازان بی سنگر استان آذربایجان شرقی برگزار شد
آرمان تبریز-رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت:جهاد کشاورزی به عنوان یک نهاد انقلابی درخدمت جامعه کشاورزی است و درسنگر اقتصادی و امنیت غذایی فعالیت می کند.

آرمان تبریز-رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت:جهاد کشاورزی به عنوان یک نهاد انقلابی درخدمت جامعه کشاورزی است و درسنگر اقتصادی و امنیت غذایی فعالیت می کند.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛ اکبر فتحی دراین مراسم گفت:اجلاسیه کنگره سرداران و ده هزار شهید استان آذربایجان شرقی و یادواره سرداران و شهدای سنگرسازان بی سنگر تیپ مهندسی رزمی ۵۷ فجر جهاد سازندگی آذربایجان به نام و یاد شهدا برگزار شده است.
وی از شهید جنگجو که به عنوان شهید شاخص سال انتخاب شده است یاد کرد و ادامه داد: ما معتقدیم شهدا به درجه ای رسیده اند که نیازی به محفل ها، مجالس و این یادواره ها ندارند، این ما هستیم که به این محفل ها نیاز داریم. یادآوری بکنیم ایثارگری ها و فداکاری های شهدای عزیزمان را، آرمان شهدا را در زندگی شخصی و اجتماعی امان به کار بگیریم. نیاز داریم یادآوری بکنیم به خودمان که در کدام مملکتی نشسته ایم، در مملکتی که خون هزاران شهید داده شده، هزاران شهید جان خودشون را فدا کردند تا ما در مراسم شرکت کنیم، با امنیت کامل در این مملکت زندگی بکنیم. طبیعتا اگر این یادآوری ها نباشد ما نمی توانیم شهدا را چراغ راه خودمان بدانیم. شهدا را چراغ راه خودمان می دانیم و با برگزاری این مراسم ها به یاد آنها می افتیم.

یاد رشادت‌ها و دلاورمردی های آنها می افتیم و به خودمون تلنگر می زنیم که در کدام مملکت داریم زندگی می کنیم. با چه شیوه ای از اسلام بایستی زندگی بکنیم. یادآوری لازم است و برای همه امان هم وظیفه است که آن مواردی که در مملکت اسلامی لازم است اجرایی کنیم آنها را رعایت بکنیم. طبیعتا برای همه ما وظیفه است. محفل به خاطر کسانی برگزار شده است که یاد و خاطره آنها را در تمامی مظاهر زندگی می توانیم ببینیم. در جای جای این مملکت می توانیم ببینیم.

در آبادانی و عمران روستاها می توانیم ببینیم.
فتحی اظهار کرد:درمدتی که جهادگران عزیز در روستاها منشاء اثر شدند، همین الان هم اثراتشان باقیست. وقتی نگاه می کنیم به جبهه ها، سنگرها را نگاه می کنیم، پل ها را نگاه می کنیم، در جای جای مملکت آبادانی را می بینیم بنابراین یادواره شهدا، محفل بسیار ملزمی است و ضرورت دارد که برگزار شود و تجلیل بشود از این شهدا و برای خودمان یادآوری بشود.
وی بیان کرد: در راستای محرومیت زدایی سنگرسازان بی سنگر بسیار تلاش کردند، همزمان با شروع جنگ تحمیلی،به ندای رهبر کبیر انقلاب لبیک گفتند و در جبهه ها حضور پیدا کردند.

تجربیاتی که در مدت ۱۵ ماه کسب کرده بودند و اعتمادی که در مردم بوجود آورده بودند مخصوصا در مناطق محروم در جمع آوری کمک های مردمی بسیار موفق عمل کردند. وقتی که این جهادگران یک ندا دادند که برای جمع آوری کمک های مردمی آمدند، با توجه به اینکه در این مناطق محروم آثار اینها را می دیدند که دارند با آن ها زندگی می کنند خیلی راحت کمک های مردمی را جمع آوری کردند و نیروهای جهاد سازندگی نیز در جبهه ها حضور یافتند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی اضافه کرد: از استان آذربایجان شرقی ۳۷ هزار نفر تحت عنوان نیروهای مردمی توسط جهاد سازندگی عازم جبهه ها شدند.

۱۱۲ نفر شهید به مملکت جمهوری اسلامی اهدا کردند. در سازمان جهاد کشاورزی و ادارات تابعه ۴۷۰ نفر از ایثارگران عزیز مشغول فعالیت هستند. ۶۳ نفر از فرزندان شهدا در این مجموعه فعالیت می کنند. وقتی که شهید بزرگوار «شهید حسین اجاقی» جان خودش را در راستای دفاع از امنیت این مملکت فدا کرد، این نشان می دهد که جهاد هنوز که هنوز است به عنوان یک نهاد انقلابی عمل می کند. جهاد هر کجا که احساس وظیفه کرد، همچون شهید حسین اجاقی که در تهدید امنیت احساس وظیفه کرد و جانش را فدا کرد این نشان دهنده ان است که جهاد کشاورزی در حال حاضر هم به عنوان نهاد انقلابی عمل می کند و هر کجا لازم باشد، احساس وظیفه می کند و جانش را در طبق اخلاص قرار می دهد و فدای رهبری و مردم کشورش می کند و این برای ما افتخار است.

فتحی بیان کرد: جهاد کشاورزی همین الان هم به عنوان یک نهاد انقلابی در خدمت جامعه کشاورزی و تولید کنندگان عزیز است و در سنگر اقتصادی و امنیت غذایی فعالیت می کند. در استان آذربایجان شرقی، فقط ۵۰۰ هزار تن محصول کشاورزی، تحت عنوان نهاده های دامی اعم از ذرت و سویا وارد می کنیم. ظالمان و دشمنان حتی مواد غذایی را هم تحریم کردند، ۶ میلیون تن محصولی که در استان تولید می شود حاصل زحمات کشاورزان زحمتکش است. این کشاورزان در سنگر اقتصادی فعالیت می کنند.
این ۶ میلیون تن را مقایسه بکنید با ۵۰۰ هزار تن، اگر این ۶ میلیون تن تولید نمی شد با چه مصیبتی گرفتار می شدیم، پس همین الان هم دارند فعالیت می کنند و ما به تاسی از خون شهدا و همکارانمان به یاد ۱۲۲ شهیدی که عکسشان زینت بخش ساختمان جهاد کشاورزی است، هر روز برای فعالیت، انرژی مضاعف می گیرند و تلنگری به خودشان می زنند که فعالیت هایشان را گسترده بکنند و با عمق جان برای این مرز و بوم بجنگند.
گفتنی است در پایان این مراسم با اهدای لوح های تقدیر از جمعی از ایثارگران، خانواده شهدا و یادگاران سنگرسازان بی سنگر تجلیل شد.