نهضت ملی مسکن رتبه آذربایجان شرقی را به هفتم کشور ارتقاء داد
نهضت ملی مسکن رتبه آذربایجان شرقی را به هفتم کشور ارتقاء داد
آرمان تبریز: مدیر کل و رئیس شورای هماهنگی اداره راه و شهرسازی در جلسه شورای عالی مسکن گفت: در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن رتبه آذربایجان شرقی از 29 به رتبه 7 بهبود یافته است. 

به گزارش آرمان تبریز، جلسه شورای عالی مسکن در حضور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و معاونین وزیر و با حضور مدیران کل راه و شهرسازی در مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

امیر بخشی زاده مدیر کل و رئیس شورای هماهنگی اداره راه و شهرسازی آذربایجان شرقی در این جلسه افزود: فارق از نتایج خوب اداره کل استان حسب بررسی های صورت گرفته که در دو جدول به نمایش گذاشته شده ، از رتبه ۲۹ به رتبه ۷ کشوری در بین استانها در تامین زمین و رتبه ۲۲ کشوری در کسری زمین نسبت به ثبت نامی ها توانست به خود اختصاص دهد.

وی گفت: طبق دستور وزیر محترم مبنی بر اختیارات به مدیران استانی برای پیشبرد اهداف دولت در حوزه مسکن و تشکیل جلسات مداوم حضوری بصورت ماهانه و جلسات معاونین وزیرکه هر هفته بصورت ویدئو کنفرانس برای بیان مشکلات و طرح ها اجرا می شود باید نهایت تلاشها انجام شده در کمترین زمان ممکن به نتیجه عالی دست یابیم.

بخشی زاده افزود: اگر وظیفه اصلی دولت مبنی بر واگذاری زمین رایگان جهت ساخت مسکن را مبنا قرار دهیم امروز استان آذربایجان شرقی نه تنها از سهم معین ۲۰۰ هزاری چهار ساله عقب نیست بلکه با زمین های تامین شده بیش از ۵۰۰ هزار واحد می تواند تامین نماید.

مدیر کل راه و شهرسازی بابیان اینکه در برخی شهرها فعلا مشکلاتی در خصوص زمین و ساخت واحدها وجود دارد ولی انتظار می رود با مجموعه مدیریتی تلاش خواهند نمود زمین مناسب آن شهرها تامین شده ، و انشاالله انتظار می رود با اختصاص زمین رایگان از طرف دولت توسط راه و شهرسازی ، تسهیلات بانکی که بانک‌ها متعهد به پرداخت هستند بتوانیم نیازی از مسکن شهروندان را حل نماییم ونیز سهم آورده مردمی که اغلب پروژه ها در سطح کشور در بعد سوم یعنی آورده مردمی دچار مشکل شده است را حل و فصل نماییم.

وی افزود: البته دولت و مدیران کشوری و استانی در صدد کاهش هزینه های ساخت و ارائه تسهیلات جهت کم کردن هزینه های مردمی طرح هستند و امید می رود که شیرینی خانه دار شدن هموطنان و کاهش هزینه مسکن با همراهی مردمی و تلاش مسئولین و دلسوزان امر محقق شده و هیچ هموطنی دغدغه مسکن نداشته باشد و این فرصت سوء استفاده از دلالان گرفته شود.

ایشان در پایان این جلسه از مجموعه همکاران و مدیران استانی که شبانه روز در تلاش اند برای محقق شدن امر مسکن برای مردم تشکر نمود

در آخر این جلسه آخرین وضعیت اقدامات استانها در حوزه عملکردی طرح نهضت ملی مسکن مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و به نمایش گذاشته شد.