شهردار تبریز: توسعه همه جانبه شهر در گرو استفاده از ظرفیت نخبگان است/ تدوین شناسنامه نخبگان تا سه ماه آینده
شهردار تبریز: توسعه همه جانبه شهر در گرو استفاده از ظرفیت نخبگان است/ تدوین شناسنامه نخبگان تا سه ماه آینده
آرمان تبریز-شهردار تبریز با بیان اینکه مناطق در اولین فرصت به تدوین شناسنامه نخبگان اقدام کنند، گفت: توسعه همه جانبه شهر در گرو استفاده از ظرفیت نخبگان تبریز است.

آرمان تبریزشهردار تبریز با بیان اینکه مناطق در اولین فرصت به تدوین شناسنامه نخبگان اقدام کنند، گفت: توسعه همه جانبه شهر در گرو استفاده از ظرفیت نخبگان تبریز است.

به گزارش  خبرنگار ما از تبریز؛ یعقوب هوشیار در نخستین قرار خدمت از قرارهای خدمت شهرداری تبریز که در منطقه ۷ برگزار شد، اظهار کرد: مناطق دهگانه ملزم اند نخبگان رشته‌های مختلف هنری ورزشی موسیقی و … را شناسایی کنند چرا که نخبگان شهر در حوزه کسب و کار می توانند یاری گر مدیریت شهری باشند.

وی با بیان اینکه هر یک از نخبگان به مثابه ظرفیت های بالقوه تبریز، می‌توانند در حوزه تخصصی خویش به حداقل ۵۰ نفر آموزش دهند، افزود: شناسایی ظرفیت های نهفته تبریز و میدان دادن به نخبگان یکی از مصادیق کارکردهای اجتماعی است. تبریز به واسطه حضور انسان‌های والامقام، شهر اولین ها قلمداد شده است.

یعقوب هوشیار با ذکر اینکه مدیریت شهری زیرساخت های لازم برای بهره مندی از توان نخبگان را دارد، تصریح کرد: نقش ما می تواند بسترسازی مناسب برای استفاده حداکثری از ظرفیت های منابع انسانی باشد و در همین راستا آماده هرگونه همکاری در این خصوص هستیم.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه مدیریت شهری می‌خواهد از ظرفیت تک تک نخبگان در حوزه های تخصصی و کسب و کار بهره مند شود، خاطر نشان کرد: مدیران ملزم هستند حداکثر طی سه ماه آینده شناسنامه نخبگان تبریز را به صورت کامل تدوین کنند. تجمیع ایده‌های نخبگان در توسعه همه جانبه شهر تبریز مثمر ثمر است.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم زعفرانچی‌لر، رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر تبریز نیز اظهار کرد: بهره مندی از ظرفیت نخبگان و برنامه ریزی برای استفاده به جا از این داشته ها نیاز به هنرمندی خاصی دارد، مدیریت شهری باید مشخص کند نخبگان در چه فعالیت های از شهر می توانند مثمر ثمر باشند.

محمد رشتبری، شهردار منطقه ۷ تبریز نیز در خصوص تدوین شناسنامه نخبگان منطقه تصریح کرد: لیست نخبگان منطقه ۷ تبریز جمع آوری شده است به طوری که ۲۱۲ نفر نخبه در منطقه ساکن هستند که از این تعداد ۶۵ نخبه علمی، ۱۷ نخبه هنری، ۳۰ نفر ورزشی و ۱۰۰ نفر نخبه قرآنی را شامل می‌شود. همچنین نوع فعالیت نخبگان ساکن در منطقه نیز کاملا مشخص و تفکیک شده است.