اجرای طرح هادی و بهسازی معابر در ۵۲ درصد از روستاهای استان آذربایجان شرقی
اجرای طرح هادی و بهسازی معابر در ۵۲ درصد از روستاهای استان آذربایجان شرقی
آرمان تبریز: معاون عمران روستایی بنیاد مسکن آذربایجان شرقی از اجرای طرح هادی و بهسازی معابر در 52 درصد از روستاهای استان آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش آرمان تبریز، حسین اکرمی‌وش،در خصوص عملکرد این بنیاد در زمینه طرح هادی و بهسازی روستاهای استان با بیان اینکه آذربایجان شرقی در اجرای طرح هادی در روستاهای استان در کشور پیشتاز است و از میانگین کشوری پیشی گرفته است، اعلام کرد: طرح هادی و بهسازی روستاها در دو هزار و ۲۰ روستای استان اجرایی شده است .
وی افزود: در سال جاری، اعتبار ۴۵۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح هادی در روستاها در نظر گرفته شده که از این مبلغ، اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است ومهاجرت معکوس دستاورد اجرای طرح هادی در روستاهای آذربایجان شرقی است
به گفته وی، معابر یک هزار و ۵۰ روستای استان در قالب طرح هادی، زیرسازی، جدول گذاری، پیاده روسازی، آسفالت و سنگ فرش شده و به منظور بهسازی معابر روستایی، از محل قیر رایگان با تخصیص ۱۹۶ میلیارد تومان، بیش از ۲ و نیم میلیون مترمربع آسفالت ریزی در استان اجرا می شود.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان خاطرنشان کرد: از سال گذشته تاکنون، برای ۷۳۳ روستای استان، بازنگری طرح هادی صورت گرفته است.
اکرمی وش گفت: امسال همچنین برای بیش از ۱۰ هزار خانه روستایی در آذربایجان شرقی سند مالکیت صادر می‌شود.