برپایی کاروان ترویجی برای آموزش ۴۸ هزار و ۶۰۰ نفر روز بهره بردار در آذربایجان شرقی
برپایی کاروان ترویجی برای آموزش ۴۸ هزار و ۶۰۰ نفر روز بهره بردار در آذربایجان شرقی
آرمان تبریز-مديرهماهنگي ترويج کشاورزي سازمان جهادکشاورزي استان آذربايجان شرقي گفت: 48 هزار و 600 نفر روز بهره بردار استان آذربايجان شرقي آموزش هاي ترويجي را فرا گرفتند.

آرمان تبریز-مدیرهماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: ۴۸ هزار و ۶۰۰ نفر روز بهره بردار استان آذربایجان شرقی آموزش های ترویجی را فرا گرفتند.
به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛ آیت الله عبادپور در حاشیه برگزاری چهارمین کاروان ترویجی الگوی کشت ملی محصولات زراعی آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگاران  افزود: این کاروان، همزمان با ۱۵ استان کشور، در آذربایجان شرقی نیز به دستور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در ۱۷ اردیبهشت کار خود را آغاز کرد.
وی با بیان اینکه در تمام ۲۱ شهرستان استان این کاروان راه اندازی شده است ادامه داد:  تشویق و ترغیب کشاورزان به مشارکت و همراهی در اجرای الگوی کشت محصولات زراعی، مسئله یابی و پاسخ به پرسش فنی کشاورزان و ارائه راهکارها و معرفی دانش و فناوری جدید، رسیدگی به مسائل و مشکلات کشاورزان در زمینه کشت محصولات، استفاده بهینه از منابع به خصوص آب و خاک، افزایش راندمان و بهره وری را از جمله اهداف برگزاری این کاروان برشمرد.
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: این کاروان با رویکرد افزایش عملکرد در واحد سطح، ارتقای بهره وری آب، جایگزینی کشت محصولات استراتژیک نوین، بیمه، مدیریت ریسک و تاب آوری، جهش تولید در دیمزارها و انتقال کشت سبزی و صیفی از فضای باز به گلخانه ها برگزار شد.
وی با بیان اینکه هر کارشناس پهنه در طی این دو روز ۱۱۰ نفر از بهره برداران حوزه خود را با استفاده از ۶ سازه ترویجی روز مزرعه، روز انتقال یافته ها، بازدید گروهی، کارگاه اموزشی، واحد نمایشی و آموزش انفرادی تحت پوشش ترویجی قرار دادند افزود: محققین معین مرکز تحقیقات کشاورزی، کارشناسان فنی موضوعی در بخش اجرا، کلینیک ها، شرکت های فنی و مشاور های، دانش بنیان، مددکاران ترویجی، اعضای صندوق اعتباری و صندوق بیمه در برگزاری این طرح ملی مشارکت کردند.
گفتنی است چهارمین کاروان ترویج الگوی کشت ملی محصولات زراعی با حضور یکپارچه محققان، کارشناسان، مروجان، خبرگان کشاورزی و راهبران ملی برنامه بصورت همزمان در۱۵ استان کشور (آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، تهران، خراسان رضوی و شمالی ،سیستان و بلوچستان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، گلستان، مازندران، هرمزگان و همدان) در روزهای۱۷ و۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار و به صورت کامل از شبکه برکت برای تمامی استانها پخش شد.