کنترل کیفیت و آزمایشگاه های پتروشیمی تبریز لازمه تولید محصول با کیفیت
کنترل کیفیت و آزمایشگاه های پتروشیمی تبریز لازمه تولید محصول با کیفیت
آرمان تبریز-مدیر کنترل کیفیت و آزمایشگاه های پتروشیمی تبریز از اقدامات خطیرشان در مراحل مختلف تولید محصولرا تشریح کرد.

آرمان تبریز-مدیر کنترل کیفیت و آزمایشگاه های پتروشیمی تبریز از اقدامات خطیرشان در مراحل مختلف تولید محصولرا تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛مهندس طهماسبی گفت:در عصر کنونی با توجه به وجود تولیدات گسترده، مهم ترین وجه تمایز شرکت ها عرضه محصولات با کیفیت بالا و رقابتی است. برای داشتن یک محصول مرغوب و باکیفیت لازم است سیستمهای کنترل کیفی به درستی تعریف و بکار گرفته شود.

وی خاطر نشان شد:واحد کنترل کیفیت و آزمایشگاههای مجتمع پتروشیمی تبریز نیز به عنوان یک واحد مستقل بوده و به دور از تاثیر واحدهای تولیدی و فنی دیگر، زیر نظر مدیریت محترم عامل ، سازماندهی شده است. این واحد ضمن بهره گیری از سیستمهای کنترل کیفیت، وظیفه انجام کنترل وآزمایشهای مختلف بر روی خوراکهای ورودی و تولیدی شامل محصولات مایع و پلیمری مانند پلی اتیلن‌، پلی پروپیلن‌، ABS ‌و پلی استایرنها و همچنین انجام تستهای فرایند حین تولید را به صورت روتین و غیر روتین بر عهده دارد.

مهندس طهماسبی افزود:مدیریت کنترل کیفیت از دو بخش آزمایشگاهها و کنترل کیفیت تشکیل شده است​ که بطور خلاصه می توان دامنه خدمات و فعالیت جاری آزمایشگاههای مجتمع پتروشیمی تبریز را به شرح زیر بیان کرد:

آزمایشگاه بازوی اصلی بهره برداری برای تولید است و از طرف دیگرمهندسی فرآیند نیز بهینه سازی واحد را با کمک آزمایشگاه به انجام می رساند.

واحد آزمایشگاه و کنترل کیفیت مجتمع پتروشیمی تبریز بصورت یک واحد مستقل و زیر نظر مدیریت ارشد سازماندهی شده است و وظیفه انجام آزمایش‌های مختلف خوراک و محصولات مجتمع را به صورت روتین و غیر روتین بر عهده دارد. همچنین به عنوان آزمایشگاه همکار سازمان ملی استاندارد فعالیت می کند و وظیفه شناسایی و تائید کیفیت محصولات را در کشور با نظارت سازمان ملی استاندارد عهده دار است.

مدیر کنترل کیفیت و آزمایشگاه های پتروشیمی تبریزدر ادامه گفت:

فعالیت های جاری آزمایشگاه مجتمع پتروشیمی تبریزبشرح زیر است :

انجام تست خوراک ورودی مجتمع و تعیین تکلیف آنها جهت مصرف در واحهای مجتمع

انجام تست فرآورده های در حین تولید و محصول  نهایی  مطابق با روش های استاندارد ملی و بین المللی.

کنترل کیفی و ارائه تائیدیه مشخصات کیفی فرآورده های تولیدی جهت فروش داخلی و یا صادرات محصول.

بررسی مطابقت فرآورده های تولیدی با استانداردهای بین المللی و ارائه تائیدیه مورد نیاز مشتریان.

مهندس طهماسبی در پایان گفت:از سایر فعالیت های مهم واحد کنترل کیفیت می توان به اخذ مجوزها، صدور گواهی و تاییدیه های منطبق با مقررات ملی و بین المللی نظیر اخذ و تمدید مجوز REACH از سامانه ECHA (آژانس مواد شیمیایی اتحادیه اروپا)، صدور گواهی های انطباق COC برای مشتریان خارجی، استقرار سیستم مدیریتی ISO 22000  و اخذ گواهینامه از شرکت TUV INTERCERT اشاره نمود که ضمن تاییدی بر تضمین و ارتقا سطح ایمنی محصولات در مواجهه مستقیم با مواد غذایی، موجب ترغیب و تداوم فروش محصولات پتروشیمی تبریز بخصوص فروش صادراتی شده و بطور غیر مستقیم ارتقا بهره وری شرکت را در پی داشته است.