تحقق۱۶۴ درصدی ارائه وام کار آفرینی در آذربایجان شرقی
تحقق۱۶۴ درصدی ارائه وام کار آفرینی در آذربایجان شرقی
آرمان تبریز: مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی گفت: ارائه تسهیلات تبصره ۱۸ طرح‌های پیشران و کارآفرینی در استان ۱۶۴ درصد تحقق یافت.

به گزارش آرمان تبریز، واقف بهروزی گفت: کارآفرینی، طرح‌های توسعه‌ای و تکمیلی، طرح‌های پیشران و دانش‌بنیان از جمله حوزه‌هایی هستند که تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ به آن‌ها اختصاص داده می‌شود.

وی اظهار کرد: بیش از ۵۰ جلسه در مورد تبصره ۱۸ قانون بودجه در کمیته استانی برگزار شده که نتیجه آن افزایش قابل‌توجه پرداخت تسهیلات در این زمینه است.

بهروزی اعتبار ابلاغی برای این طرح‌ها را ۱۰ هزار و ۷۵۶ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: تسهیلات پرداخت شده در این زمینه تاکنون به ۱۷ هزار و ۶۴۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال رسیده که نشان دهنده تحقق ۱۶۴ درصدی است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی اضافه کرد: تعداد طرح‌هایی که از محل تبصره ۱۸ در استان تسهیلات دریافت کرده‌اند، یک هزار و ۵۵۱ مورد است که موجب ایجاد یا تثبیت اشتغال برای ۶ هزار و ۹۶۰ نفر شده است.

وی یادآور شد: بانک‌های کشاورزی، صنعت و معدن، آینده، توسعه تعاون، مسکن، ملت، تجارت، ملی، صندوق کارآفرینی امید، گردشگری، پارسیان و پست بانک از جمله بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ بودند.

در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ نیز برای بند الف تبصره ۱۸ حدود ۱۴۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات چهار درصدی و ۴۰ هزار میلیلرد تمان تسهیلات ۱۵.۵ درصدی است و این اعتبار در استان‌ها توزیع شده و تصمیم‌گیری برای پرداخت تسهیلات به شورای برنامه‌ریزی استان‌ها واگذار شده است.