سرعت‌بخشی به پروژه‌های عمرانی با رعایت شاخصه‌های کیفی
سرعت‌بخشی به پروژه‌های عمرانی با رعایت شاخصه‌های کیفی
آرمان تبریز: معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز گفت: سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‌های عمرانی همراه رعایت شاخصه های کیفی با توجه به کثرت پروژه های عمرانی تعریف شده در بودجه سال جاری از خواسته ها و اولویت‌های کاری ما در سال جاری است.

به گزارش آرمان تبریز، سامان احمدزاده در جلسه ای که با حضور مدیران حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز و معاونان عمرانی مناطق دهگانه شهرداری تبریز به منظور بررسی مصوبات جلسه قبلی شورای معاونین برگزار شد، اظهار کرد: نگاه کارشناسی همراه با رعایت شاخصه های کیفی و دقت و سرعت در اجرای پروژه های عمرانی می تواند موجب افزایش اعتماد عمومی شود که نتیجه آن حرکت به سمت توسعه و احیای شهرمان خواهد بود و باعث به وجود آمدن فضایی بهتری برای  شهروندان نیز خواهد شد.

احمدزاده در ادامه مواردی از قبیل اولویت های بودجه ریزی پروژه های عمرانی سال ۱۴۰۲ شهرداری تبریز، بکارگیری کادر مجرب و متعهد و خلاق، تسریع در اجرایی کردن پروژه های قرار مسکن، ارائه طریق در خصوص اجرای پروژه‌های لکه گیری آسفالت، تسریع در تعیین تکلیف بحث مطالعات و طراحی پروژه ها، احداث چاه های جذبی و شناسایی نقاط سیل خیز، تسریع در پروژه های مادر و کودک، حفظ اموال شهرداری و ارتقاء کیفیت راهها و آسفالت نکاتی را مورد توجه قرار داده و مطرح کرد.

وی ضمن قدردانی از زحمات تمامی همکاران دستورات لازم در خصوص تسریع روند پیشرفت پروژه ها صادر کرد و گفت: با توکل به خدا و در سایه همراهی شما با تمام توان فعالیت‌های عمرانی را در سطح مناطق دنبال خواهیم کرد و مصمم هستیم در سال جدید جایگاه عمرانی را در شهر بیش از پیش بالا ببریم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز در بخش دیگر از سخنان خود به لزوم اجرای هر چه سریعتر پروژه های عمرانی سال جاری بالاخص در حوزه آسفالت، پروژه های مسیرگشایی، سالن های وزرشی، بهسازی و اجرای پیاده راه ها، پروژهای پارک های محله ای و پروژه های مقاوم سازی پل ها و ابنیه تاکید کرد.

وی گفت: اگر نیرویی نتواند در مسیر تحقق اهداف شهرداری گام بردارد و از عهده برآورده کردن انتظارات شهروندان برنیاید، انرژی و توانمندی کل مجموعه شهرداری تعدیل می رود به همین منظور برگزاری مستمر جلسات  و پایش نیروها می تواند نقش بسزایی در ارتقای کارکرد تمامی اجزای پیکره مجموعه داشته باشد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز در ادامه با اشاره به اینکه در بخش عمرانی پروژه هایی مانند احداث پل ها و پروژه های ابنیه نیاز به صرف هزینه و زمان زیاد دارد افزود: جهت تسریع در این نوع پروژه ها باید هرچه سریعتر مراحل اجرایی آن ها را آغاز کنیم.

وی گفت: به دلیل ضرورت تسریع آسفالت ریزی با توجه به شرایط، معابری که نیاز به تعمیر دارند باید شناسایی و اولویت بندی شوند تا از اتلاف وقت در عملیات آسفالت ریزی جلوگیری شود.

احمدزاده همچنین با اشاره به دستور شهردار تبریز مبنی بر نصب روزشمار همزمان با آغاز پروژه ها گفت: تعیین زمانبندی پروژه ها و نصب روزشمار در آنها موجب تسریع در مراحل اجرایی آن خواهد بود.