تجلیل از مدال آوران و نخبگان مهارتی آذربایجان شرقی
تجلیل از مدال آوران و نخبگان مهارتی آذربایجان شرقی
آرمان تبریز: در مراسمی از مدال آوران و نخبگان مهارتی آذربایجان شرقی در بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت تجلیل شد.

به گزارش آرمان تبریز، امام جمعه تبریز در این مراسم گفت: با پیشرفت های چشمگیر در حوزه فناوری با شتاب و سرعت بالا در زمینه های مختلف از جمله هوش مصنوعی و رباتیک، شغل های جدیدی در جامعه جهانی ظهور کرده و یا در حال پدید آمدن هستند که باعث دگرگونی در دنیا می شوند .

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم افزود: ظهور مسیر تازه مستلزم ایجاد یک حرکت با شتاب یا نهضت ملی مهارت آموزی در کشور و عمل متعهدانه و اقدام متحولانه از طرف دولت و بخش خصوصی است و ایجاد و گسترش نهضت مهارت آموزی در کشور مستلزم استفاده از فرصت ها و توجه جدی و متحولانه دولت، کار فرما و موسسات آموزشی چند نکته کلیدی است.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: ترویج مهارت آموزی، ایجاد تنوع در مهارت آموزی، سرمایه گذاری متحولانه، مسئولیت پذیری، تقویت نهاد مهارت آموزی و پرداختن به مهارتهای نوظهور از اولویت های کشور است.

وی با بیان اینکه در مورد پرداختن به مهارت های نوظهور سازمان آموزش فنی و حرفه ای باید رویکرد نوآورانه و توجه ویژه و فوری داشته باشد افزود: در حوزه تدوین استانداردهای شایستگی، سازماندهی کارگاه های آموزشی و تربیت مربی و مدرس ضروری است و باید هر چه سریعتر دنبال شود .

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم برگزاری و شرکت در مسابقات مهارت را عامل کشف استعدادهای حرفه ای جوانان و ایجاد فرصت شکوفایی عنوان کرد و گفت: ایجاد بستر مناسب برای رقابت سالم بین حرفه آموختگان، شناساندن اهمیت آموزشهای مهارتی و نقش آن در توسعه اقتصادی به عموم مردم و جلب نظر مسئولان و صنایع برای مشارکت هر چه بیشتر در مهارت آموزی هم بسیار ارزشمند است .

وی اعتلای جایگاه کار در جوانان و جامعه، ایجاد فرصت و امکان تبادل اطلاعات فنی و حرفه ای بین جوانان مخصوصا در مسابقات بین المللی، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت آموزی و ایجاد بستر مناسب برای ارتقای مهارتهای حرفه ای کشور را بسیار مهم دانست.

تجلیل از مدال آوران و نخبگان مهارتی آذربایجان شرقی

علی مشایخی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان هم گفت: استان ما پس از ۱۸ سال میزبانی بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت را برعهده داشت که بمدت یک هفته در۶ حرفه برگزار شد و ۱۵۰ نخبه مهارتی از کل کشور حضور داشتند که ۲ مدال طلا و یک نقره و چهار دیپلم افتخار نصیب استان شد.

حجت الاسلام پوررادی مدیر کل آموزش و پرورش استان هم در این مراسم گفت: استعدادهای انسان ها مختلف و متعدد است اما بسیاری از استعدادها برای شکوفایی نیازمند بستر لازم هستند و پدر و مادر سعی بر این دارند که فرزندانشان در بسیاری از عرصه ها مطرح شوند در حالی که هر فرد در خود استعدادهایی دارد و می تواند در آن رشته موفق شود.

وی افزود: در جامعه نیازمند استعداد سنجی هستیم تا میزان استعداد هر فرد در هر رشته را استخراج شده و در آن زمینه از او استفاده کنیم تا موفقیت فرد و جامعه حاصل شود.