موانع احداث شهرک شیلاتی آذراباد جویان ارس در جلفا مرتفع می شود
موانع احداث شهرک شیلاتی آذراباد جویان ارس در جلفا مرتفع می شود
آرمان تبریز-سرپرست مدیریت شیلات سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از رفع موانع احداث شهرک شیلاتی آذراباد جویان ارس در جلفا خبر داد.

آرمان تبریز-سرپرست مدیریت شیلات سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از رفع موانع احداث شهرک شیلاتی آذراباد جویان ارس در جلفا خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز، جواد گوزلی در جلسه بررسی  مشکلات فنی و توسعه ای شرکت آذر آباد جویان ارس با حضور کارشناسان و مسئولان شیلات استان آذربایجان شرقی و مدیر عامل شرکت برگزار شد با اشاره به پتانسیل های استان به خصوص حاشیه رودخانه ارس ، برگزاری این جلسه را به منظور توسعه آبزی پروری و رفع مشکلات  مفید ارزیابی کرد.

وی ضمن مفید خواندن این گونه نشستهای فنی و تخصصی عنوان کرد: همکاری  و هماهنگی نزدیک این دو گروه می تواند نتایج مطلوب و قابل قبول تری را در پی داشته باشد .

سرپرست مدیریت شیلات سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به ظرفیت های موجود شرکت در زمینه آبزی پروری، نقش نظارتی همکاران پرتلاش شیلات را بسیار ضروری ارزیابی کرد و افزود: امید است با تلاش کارشناسان اهل فن این مدیریت و همکاری مسئولین این شرکت دل نگرانیهای ناشی از اجرای ناقص طرح و تامین آب مطمئنه برای تولید آبزیان پیش بینی شده و توجیه اقتصادی طرح رفع شود.

گوزلی ادامه داد:  مسئولین شیلات در نظر دارند پس از اطمینان از آبدهی تعداد ۳۳ حلقه چاه در اراضی حاشیه ارس و تحت اجاره شرکت با حداقل دبی۲۰ لیتر در ثانیه از هر چاه و به مدت ۷۲ ساعت بصورت همزمان ، اجرای ادامه طرح محقق شود.

مدیر عامل شرکت آذر آباد جویان ارس نیز در این نشست با تشکر از حمایت‌های شیلات به منظور اجرای طرح، خواهان رفع مشکل کمبود برق و معرفی برای صدور مجوز پروانه دامپزشکی جهت عدم توقف طرح شد.

مهدی دلداری کندلجی با اعلام اینکه میزان مجوز برق کنونی کفاف اجرا و عملیاتی نمودن ادامه طرح را نمی دهد افزود: شرکت آذر آباد جویان ارس این قول را می دهد تا پایان سال ۱۴۰۲ حداقل تعداد ۱۰ واحد پرورشی را با تولید حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن به مرحله بهره برداری برساند.

در این جلسه مسئولین مدیریت شیلات و مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آذر آباد جویان ارس طرح ها و فعالیت های اجرا شده توسط شرکت را مطرح کرده و برای اجرای موثر و مفید پروژه ها تبادل نظرهای لازم را انجام دادند.

لازم به ذکر است شرکت آذر آباد جویان ارس با اخد مجوز ساخت از منطقه تجاری آزاد ارس فعالیت خود را از سال ۱۳۹۳ آغاز کرده است و در نظر دارد برای احداث و تکمیل ۷۲ واحد پرورشی با مجموع تولید ۱۴۴۰ تن نسبت به حفر ۳۳ حلقه چاه در حاشیه رودخانه ارس اقدام کند.