کارگران سرمایه های عظیم کشورمان هستند
کارگران سرمایه های عظیم کشورمان هستند
آرمان تبریز: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: یکی از اهداف راهبردی در اجرای بر نامه های هفته کارگر امید آفرینی در جامعه کار و تلاش و قشر پرتلاش کارگری است.

به گزارش آرمان تبریز، حسین فتحی در چهارمین جلسه ستاد بزرگداشت هفته کارگر در آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت و ارزش و جایگاه مهم کارگران در شکوفایی و اقتدار اقتصادی کشور اظهار کرد: هفته کارگر فرصت بسیار مناسبی برای بیان دستاوردهای بزرگ کارگران است و باید در همه حال قدردان تلاشهای ارزشمند کارگران در تمامی عرصه ها باشیم.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته کارگر استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه چهارمین جلسه ستاد بزرگداشت هفته کارگر با هدف جمع بندی و اعلام برنامه های هفته کارگر برگزار می گردد تصریح کرد؛ برنامه های امسال بر اساس شیوه نامه ارسالی از سوی وزارت‌ تعاون، کار و رفاه اجتماعی و برنامه های تدوین شده از سوی ستاد استانی برگزار می گردد

حسین فتحی افزود: این برنامه ها از روز دوشنبه ۵ اردیبهشت همزمان با اولین روزاز هفته کارگر آغاز در تبریز و شهرستانها برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته کارگر آذربایجان شرقی افزود؛دیدار و گفتگو با مدیر کل دادگستری استان با حضور تشکلات کارگری.

پخش گزارشات ویژه کارگر توسط سازمان صدا و سیما و ترغیب رسانه های استانی به منظور مصاحبه با کارگران نمونه استان و منتخبین ملی کارفرمایان سلامت محور وکارگران نمونه ،انتشار پیام مشترک استاندار و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرکل اداره صمت و مدیرکل تامین اجتماعی استان،خدمات غربالگری مشاوره درمانی و پزشکی قبل از خطبه های نماز جمعه با همکاری بهزیستی وهلال احمر تبریز .

برگزاری مسابقه بزرگ فرهنگی ( بیانیه گام دوم انقلاب وجهاد تبیین ونقش آن در مهار تورم ورشد تولید ) و اهداجوائز ارزنده به برندگان ،

برگزاری مسابقه عکاسی با عنوان نقش کارگران در تحقق شعار سال و نقش آنان در رشد تولید در محیط کار.

🔹پخش برنامه های ویژه رادیو یی و تلویزیونی جهت پاسخگوئی به مشکلات روابط کار اموربیمه ای و درمانی کارگران و بازنشستگان .

فروش تولیدات داخلی ایرانی (لوازم خانگی و مواد غذائی و بهداشتی و پروتئینی و خواربار و …) به قیمت ارزان در هفته کارگر توسط تعاونی مصرف صنوف و سایر تعاونیهای مصرف .

🔹فضا سازی ونصب بنر و پلاکارد و پوستر به مناسبت روز جهانی کارگر در سطح شهر و واحدهای تولیدی با همکاری شهرداری و شورای اسلامی کلانشهر تبریز.

🔹برگزاری همایش دوچرخه سواری طرح میثاق با آرمان های شهداء.

برگزاری پویش ورزش و کار ، کاروان نشاط در واحد های تولیدی و خدماتی .

🔹برگزاری دوره های آموزشی سبک زندگی سالم ومهارت های زندگی ویژه خانواده های کارگران با همکاری سمن ها(مردمی محور)

برگزاری جنگ شادی به مدت ۳ روز در فرهنگسرای الغدیر شهرداری تبریز ،

🔹برپایی نمایشگاه توانمند های زنان کارگر در محل مرکز خرید آمازون در ۷ اردیبهشت ساعت ۱۷ افتتاحیه و بازدید.

🔹برگزاری مسابقات ورزشی در رشته های تنیس(آقایان و بانوان)، شطرنج(آقایان و بانوان)، دارت(آقایان و بانوان)، قوی ترین مردان، ژیمناستیک(فرزندان دختر و پسر گارگران)، بهکاف بانوان، آمادگی جسمانی بانوان و بصورت مجازی عکاسی ورزشی، روپایی و هنرهای فردی والیبال از سوی هیئت ورزش کارگری استان که از مهم ترین برنامه های ستاد بزرگداشت هفته کارگر استان آذربایجان شرقی است که از ۵ لغایت ۱۱ اردیبهشت ماه در تبریز و شهرستانها برگزار خواهد شد.