توزیع یک هزار و ۲۰۰ تن مرغ منجمد در استان در هفته اول اردیبهشت
توزیع یک هزار و ۲۰۰ تن مرغ منجمد در استان در هفته اول اردیبهشت
آرمان تبریز-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: در راستاي حمايت از مصرف کنندگان و ایجاد تعادل در بازار ، یک هزار و 200 تن مرغ منجمد در هفته اول اردیبهشت ماه در آذربایجان توزیع می شود.

آرمان تبریز-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: در راستای حمایت از مصرف کنندگان و ایجاد تعادل در بازار ، یک هزار و ۲۰۰ تن مرغ منجمد در هفته اول اردیبهشت ماه در آذربایجان توزیع می شود.

 به گزارش خبرنگار ما در تبریز، اکبر فتحی در گفتگو با خبرنگاران گفت: برای ایجاد تعادل در بازار در آذربایجان شرقی یک هزار و ۲۰۰  تن مرغ منجمد از ۲ تا ۷ اردیبهشت ماه توزیع می شود که ۶۰۰  تن مرغ منجمد در سطح شهر تبریز و ۶۰۰ تن نیز در سایر شهرستانهای استان توزیع می شود.

 وی قیمت مرغ منجمد درب سردخانه پشتیبانی امور دام را هرکیلو ۴۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت فروش هر کیلو مرغ منجمد برای مصرف کننده ۴۴ هزار تومان است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه سهمیه مرغ منجمد شهرستان ها از طریق شبکه توزیع کشتارگاه های آذرمرغ، آرازمرغ، آذران مرغ، سحرمرغ، جهان مرغ، بابازاده، مرغ آوران، تک مرغ ،اکبری ، پورفرج و قافلانکوه تامین می شود ادامه داد: توزیع در سطح شهر تبریز علاوه بر شبکه توزیع کشتارگاه های مذکور، از طریق صدور حواله برای فروشگاه های زنجیره ای ، اتحادیه ها همچون اتحادیه تعاونی های مصرف کارکنان دولت (اسکاد)، اتحادیه تعاونی های مصرف کارگران (امکان)، اتحادیه تعاونی های مصرف فرهنگیان استان ، نیروهای مسلح، تعاونی روستایی، کاسبان امین ، سامانه بازرگام و واحدهای سیار انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه علاوه بر مراکز فوق مرغ منجمد از طریق غرفه های تعبیه شده در تبریز به نشانی های استاندارد، باغمیشه روبروی آتشنشانی، کمربندی میانی( میدان نیایش)، قراملک، ارم (آخر ۴۲ متری بازارچه انقلاب)، زعفرانیه، مارالان و شنب غازان(خیابان دامپزشکی) توزیع می شود افزود: همچنین ۹ ماشین سیار آماده هر لحظه در محل هایی مثل جهاد کشاورزی، کارخانه ها و … آماده توزیع مرغ منجمد هستند.

 رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه مرغ مورد نیاز استان به میزان کافی تهیه و ذخیره سازی شده و هیچگونه مشکلی در این خصوص وجود ندارد ادامه داد: توزیع مرغ منجمد تا زمان ایجاد تعادل و تنظیم بازار مرغ تداوم می یابد.

وی تاکید کرد: از ابتدای امسال و در ماه مبارک رمضان تا ۲۴ فروردین ماه ، ۲۱۴۰ تن مرغ منجمد در سطح استان آذربایجان شرقی توزیع شده است.