برگزاری جلسه هماهنگی شناسایی، انتخاب ومعرفی تولیدکنندگان برتربخش کشاورزی آذربایجان شرقی
برگزاری جلسه هماهنگی شناسایی، انتخاب ومعرفی تولیدکنندگان برتربخش کشاورزی آذربایجان شرقی
آرمان تبریز-جلسه هماهنگی شناسایی، انتخاب و معرفی تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی آذربایجان شرقی در سالن جلسه سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

آرمان تبریز-جلسه هماهنگی شناسایی، انتخاب و معرفی تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی آذربایجان شرقی در سالن جلسه سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛، معاون توسعه مدیریت و منابع جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در جلسه کمیته استانی شناسایی، انتخاب و معرفی تولیدکنندگان برتر با بیان اینکه افزایش بهره‌وری، تهیه غذای سالم و ارزآوری، بخشی از شاخص‌های انتخاب تولیدکنندگان برتر در حوزه کشاورزی است که باید به صورت عمومی اطلاع‌رسانی شود به لزوم معرفی شاخص‌های انتخاب تولیدکنندگان برتر به فعالان این حوزه تاکید کرد و گفت: این شاخص‌ها باید به‌ صورت عمومی اطلاع‌رسانی شود.

شهرام شفیعی انتخاب تولیدکنندگان برتر حوزه کشاورزی را یک نقطه عطف و دارای اهمیت در این حوزه دانست و از همه مدیران خواست در این خصوص توجه ویژه‌ای داشته باشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی انتخاب تولیدکنندگان برتر استانی و ملی در آذربایجان شرقی را نشان‌دهنده استعداد منطقه برای آن محصول کشاورزی دانست و گفت: تولیدکنندگان برتر از فناوری‌های جدید، سامانه‌های آبیاری نوین و آخرین دستاوردهای علمی استفاده کرده‌اند و این می‌تواند برای سایر کشاورزان یک الگو باشد.

شفیعی تولیدکنندگان برتر را دارای مجموعه‌ای از اطلاعات ارزشمند علمی و تجربی در حوزه کشاورزان معرفی کرد و با اشاره به‌ ضرورت ترویج این اطلاعات ارزشمند، گفت: باید دوره‌هایی برگزار کرد و این اطلاعات را در اختیار سایر تولیدکنندگان قرارداد و آن‌ها نیز به‌صورت عینی مشاهده کنند که استفاده از فناوری‌های نوین و روش‌های علمی می‌تواند چه تأثیری برافزایش تولید داشته باشد.

وی افزایش بهره‌وری را یکی از الزامات بخش کشاورزی قلمداد کرد و اظهار کرد: تأمین امنیت غذایی، افزایش بهره‌وری، سلامت محصولات و ارزآوری از طریق محصولات کشاورزی مسائلی است که باید به آن‌ها توجه ویژه داشته باشیم و در انتخاب تولیدکنندگان برتر این شاخص‌ها مورد توجه قرار گیرد.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در این جلسه در خصوص اهمیت انتخاب تولیدکنندگان برتر و اهداف آن، همچنین شاخص های مهم  انتخاب و چگونگی انتخاب نمونه های بخش کشاورزی و تبیین فرآیند آن و وظایف کمیته فنی گفت: رسالت اصلی جهاد کشاورزی ترویج و انتقال یافته های جدید به کشاورزان است و هدف از انتخاب نمونه های برتر بخش کشاورزی ایجاد انگیزه برای فعالان بخش کشاورزی و تشویق آنان برای تلاش و استمرار در تولید، ادامه فعالیت و توسعه پایدار کشاورزی است.

آیت الله عبادپور ضمن تاکید بر شناسایی ظرفیت‏های بخش کشاورزی و جدیت در انتخاب تولید کنندگان نمونه استانی افزود: رقابت در فرایند انتخاب نمونه‏ها یکی از رویدادهای فرهنگی ارزشمند در بخش کشاورزی است که علاوه بر ارج نهادن به تلاش روستاییان و بهره برداران و ارتقای جایگاه آنان می تواند در چرخه تحقیق و ترویج قابل اعتماد برای سایر بهره برداران باشد.