ارائه مراقبت‌ های دهان و دندان ویژه بیماران هموفیلی‌ و تالاسمی در مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) تبریز
ارائه مراقبت‌ های دهان و دندان ویژه بیماران هموفیلی‌ و تالاسمی در مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) تبریز
آرمان تبریز: رئیس مرکز آموزشی، درمانی و تحقیقاتی امام رضا (ع) تبریز از ارائه خدمات دندانپزشکی به بيماران هموفیلی و تالاسمی در این مرکز خبر داد.

به گزارش آرمان تبریز، دکتر مجتبی محمدزاده در حاشیه بازدید از واحد مرکز گفت: بیمارستان امام رضا(ع) تبریز یکی از معدود مراکز درمان بیماران هموفیلی و تالاسمی در شمالغرب کشور است که واحد دندانپزشکی آن به صورت تخصصی فعال بوده و با سه یونیت در دو اتاق به بیماران خاص دچار مشکلات دهان و دندان خدمات ارائه می کند.

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) تبریز با بیان اینکه واحد دندانپزشکی این مرکز برای ارائه خدمات درمانی به بیماران هموفیلی و تالاسمی در طول هفته فعال است افزود: بیماران هموفیلی مستعد اختلالات خونریزی دهنده هستند، لذا قبل، حین و بعد از اقدامات دندانپزشکی باید تحت مراقبت های خاص قرار گیرند.

وی ادامه داد: ترمیم دندان بیماران هموفیلی حساسیت های خاصی دارد که خوشبختانه امروزه با شناخت و تجربه های بدست آمده، تمهیداتی برای این افراد صورت گرفته است تا ازبروز هرگونه مشکل قبل، حین و بعد از ترمیم دندان این بیماران جلوگیری شود.

  1. گفتنی است؛ هموفیلی یک اختلال خونریزی‌دهنده است که در آن خون به درستی لخته نمی‌شود. این اختلال می‌تواند منجر به خونریزی خود به خود و همچنین خونریزی پس از آسیب ‌دیدگی یا جراحی شود.