پیش بینی احداث ۵۵۰۰ واحد در پروژه قرارگاه مسکن شهرداری منطقه ۷ تبریز
پیش بینی احداث ۵۵۰۰ واحد در پروژه قرارگاه مسکن شهرداری منطقه ۷ تبریز
آرمان تبریز: شهردار منطقه ۷ تبریز اعلام کرد: احداث پنج هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در پروژه قرارگاه مسکن شهرداری منطقه تبریز پیش بینی شده است.

به گزارش آرمان تبریز، محمد رشتبری در تشریح این خبر در برنامه تلویزیونی تبریزیم گفت: قرارگاه مسکن یکی از پروژه هایی است که مورد توجه خاص شهردار کلانشهر تبریز بوده و بر اساس بررسی و توافق شورای شهر تبریز و شهرداری کلانشهر تبریز پیشنهاد تولید ۵ هزار واحد مسکن در جنوب غرب تبریز داده شد که شهرداری منطقه برای تولید پنج هزار و ۵۰۰ مسکن اعلام آمادگی کرد.

وی با بیان اینکه این پروژه با هدف تولید مسکن ارزان قیمت در دست اقدام قرار گرفته است، اظهار داشت: بخشی از این پروژه توسط شرکت پیش ساخته اجرا خواهد شد و مابقی آن توسط بخش های خصوصی و انبوه سازان انجام می شود و در این میان تولید ۱۰۰ واحد نیز در بودجه سال جاری شهرداری منطقه هفت پیش بینی شده و توسط این منطقه تولید خواهد شد.

رشتبری با اشاره به اینکه بالغ بر ۲ هزار و ۱۰۰ پیش پروانه در سال گذشته صادر شده و وارد فاز اجرایی شده است، افزود: یکی از تاثیرات مثبت این پروژه پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود گفت: باتوجه به اینکه این پروژه توسط متخصصان و مهندسان این حوزه اجرا خواهد شد، بنابر این مسکن های تولید شده منطبق بر اصول و فنون مهندسی انجام می شود که در مقابل حوادث طبیعی مقاوم خواهند بود.

رشتبری همچنین با بیان اینکه این مسکن ها دارای وام های مسکن ۴۰۰ میلیونی هستند، اظهار داشت: تلاش می شود که وام مسکن به ۶۰۰ میلیون افزایش یابد تا کمکی به افزایش قدرت خرید اقشار کم درآمد شود.

شهردار منطقه در بخش دیگری از سخنان خود افزود: این پروژه بر اساس مکان یابی و نیاز منطقه و بر اساس طراحی شهری اجرا خواهد شد که این امر از ساخت و ساز در حرایم و مناطق خارج از طراحی شهری که فاقد زیرساخت های لازم شهری هستند، پیشگیری خواهد کرد.