بیانیه سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی قدس
بیانیه سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی قدس
آرمان تبریز-سازمان جهادکشاورزي استان آذربايجان شرقي با صدور بيانيه اي به مناسبت روز جهاني قدس، بر همبستگي خود با مردم فلسطين تاکيد نموده و ضمن اعلام آمادگي خانواده بزرگ جهاد کشاورزي جهت حضور در راهپيمايي دشمن ‌شکن روز قدس ، آورده است: آرمان آزادي قدس در آستانه محقق شدن است.

آرمان تبریز-سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با صدور بیانیه ای به مناسبت روز جهانی قدس، بر همبستگی خود با مردم فلسطین تاکید نموده و ضمن اعلام آمادگی خانواده بزرگ جهاد کشاورزی جهت حضور در راهپیمایی دشمن ‌شکن روز قدس ، آورده است: آرمان آزادی قدس در آستانه محقق شدن است.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛متن کامل این بیانیه به شرح زیر می باشد:

سُبْحانَ الَّذی أَسْرى‏ بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذی بارَکْنا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیاتِنا إِنَّهُ هُوَ السَّمیعُ الْبَصیرُ (اسراء/۱).

ابتکار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس در طول بیش از ۴ دهه تبدیل به نقطه عطف همبستگی ملل مسلمان و آزادیخواه دنیا برای ابراز انزنجار از تجاوزگریهای رژیم اشغالگر صهیونیستی شده و در طول سالیان همواره موضوع اول جهان اسلام بوده است. بزرگداشت این روز مظلومیت و حقانیت مردم فلسطین را در اذهان بیدار و آگاه و آزادیخواه جهان یادآوری کرده و مظلومان فلسطینی را برای مقابله عملی با توطئه های رژیم اشغالگر قدس دلگرمتر و مصمم تر نموده، تزلزل همیشگی بنیان های رژیم متجاوز و اشغالگر را به معرض نمایش می گذارد.

امروز سرزمین‌های اشغالی از یک سو دستخوش بحران‌های داخلی و اعتراضات بی سابقه مردمی است و از یک سو مقاومت لبنان و فلسطین چهره پوشالی رژیم غاصب اسرائیل را عیان ساخته است. در کرانه باختری رود اردن نسبت به سال‌های قبل شرایط تفاوت فاحشی یافته و با به میدان‌ها آمدن گروه‌های جدید مقاومت و حضور جوانان مومن، مجاهد‌، انقلابی و شجاع‌، ظرفیتی تعیین‌کننده در متن انتفاضه ضد صهیونیستی شکل گرفته است.

رژیم غاصب صهیونیستی که با ناکامی های بسیار در تحقق سیاست های داخلی و توسعه‌ قلمرو خود و محصور شدن در حلقه‌ نیروهای مقاومت و با تغییر موازنه قوا در منطقه روبه روست بیش از پیش آینده خود را در خطر دیده و با تکاپوی بیشتری در جهت جلب همسویی و همپیمانی رژیم های وابسته و منافق منطقه حرکت نموده و به دسیسه چینی هایی در برخی همسایگان کشور عزیزمان به عنوان اصلی ترین حامی آرمان فلسطین اقدام می نماید.

در این شرایط اگر چه بیش از هر زمانی شاهد وحدت‌، هماهنگی و هم‌افزایی گروه‌های مبارز فلسطینی و نیز شکل‌گیری جبهه یکپارچه ضدصهیونیستی از جنوب لبنان و جولان سوریه تا غزه و کرانه باختری هستیم که نتایج و پیامدهای آن چالش سهمگینی برای رژیم صهیونیستی ایجاد خواهد نمود، توجه و اهتمام به تدبیر بی نظیر و آینده نگرانه بنیانگذار کبیر انقلاب در کنار تاکیدات و توصیه های مقام معظم رهبری در قبال مساله فلسطین و قدس شریف، با شعار «فلسطین محور وحدت جهان اسلام؛ قدس در آستانه آزادی» تحقق آرمان آزادی قدس را تسریع خواهد بخشید.

خانواده بزرگ جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی ضمن محکوم کردن اقدام برخی از کشورهای همسایه در همکاری با دسیسه چینی های رژیم صهیونیستی، هرگونه همکاری و همراهی با رژیم اشغالگر را خیانت به آرمان فلسطین دانسته و در کنار مردم شریف کشور و با حضور همیشگی در راهپیمایی روز جهانی قدس به حمایت از مبارزات رهایی بخش مردم فلسطین خواهد پرداخت. برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم دشمن ‌شکن روز قدس نوید بخش پیروزی مردم مظلوم فلسطین و آزادی قدس شریف و برگزاری جشن پیروزی در آینده ای بسیار نزدیک خواهد بود.