تامین امنیت نوروزی با ۶۵۰ تیم پلیس در آذربایجان شرقی
تامین امنیت نوروزی با ۶۵۰ تیم پلیس در آذربایجان شرقی
آرمان تبریز: فرمانده انتظامی آذربایجان‌ شرقی از تامین امنیت محلات و مناطق مختلف استان با به کارگیری ۶۵۰ تیم گشتی خودرویی و موتوری پلیس در ایام نوروز خبرداد.

به گزارش آرمان تبریز، سردار حسین عبدی گفت: تیم‌های گشت پلیس در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد بیشتر شده و امنیت کوی و برزن شهر‌های استان با استفاده از تیم‌های گشتی و نیرو‌های کمکی تامین می‌شود.

وی همچنین با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی میزان سرقت در ایام نوروز افزود: بیشتر سرقت‌های انجام شده مربوط به خودرو، قطعات و لوزام داخل خودرو بوده که خوشبختانه اغلب آن‌ها کشف شده و در آمار کشف سرقت نیز رشد ۳۷ درصدی را شاهد هستیم.

سردار عبدی همچنین به برنامه جمع آوری معتادان متجاهر در ایام نوروز نیز اشاره کرد و گفت: پلیس با تمام توان و آمادگی به اجرایی کردن این طرح اقدام کرده است و شهروندان نیز می‌توانند در صورت مشاهده معتاد متجاهر، مراتب را برای جمع آوری به پلیس اطلاع دهند.

فرمانده انتظامی استان همچنین از ممنوعیت اسباب کشی در طول تعطیلات نوروزی خبر داد و افزود: هرگونه اسباب کشی بدون گرفتن مجوز از پلیس ممنوع است و شهروندانی که قصد اسباب کشی در این ایام را دارند برای گرفتن مجوز باید به نزدیک‌ترین کلانتری محل سکونت خود مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: امنیت، مولفه‌ای جمعی و عمومی است و برای دستیابی به آن، همه شهروندان باید در همکاری و تعامل با دستگاه‌های امنیتی و به ویژه پلیس اهتمام جدی داشته باشند.