ضرب و شتم مامور یگان حفاظت منابع طبیعی توسط متخلفان/ داودی دستور پیگیری داد/ ضاربان مامور یگان حفاظت منابع طبیعی خداآفرین بازداشت شدند
ضرب و شتم مامور یگان حفاظت منابع طبیعی توسط متخلفان/ داودی دستور پیگیری داد/ ضاربان مامور یگان حفاظت منابع طبیعی خداآفرین بازداشت شدند
آرمان تبریز- ضاربان مامور یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی با دستور دادستان خداآفرین بازداشت شدند.

آرمان تبریز-
ضاربان مامور یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی با دستور دادستان خداآفرین بازداشت شدند.
به گزارش خبرنگار ما از آذربایجان شرقی، روز جمعه گذشته دو نفر از متخلفان و متصرفان اراضی ملی و منابع طبیعی مامور یگان حفاظت منابع طبیعی در شهرستان خداآفرین را در حین انجام ماموریت مورد ضرب و شتم قرار دادند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خداآفرین با اعلام این خبر، افزود: روز جمعه گذشته گزارشی مبنی بر تخریب و تصرف در اراضی منابع طبیعی در اطراف یکی از معادن شن و ماسه به یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خداآفرین واصل شد و همکاران ما بلافاصله به محل اعزام شدند، اما متاسفانه متصرفان و مخربان منابع طبیعی که صاحبان معدن شن و ماسه در آن منطقه بودند، با جلوگیری از انجام وظیفه همکار ما ضمن توهین به ایشان، وی را در حین انجام ماموریت محوله مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند.
پرویز امیدنیا گفت: ما بلافاصله از این اتفاق نیروی مرزبانی منطقه را در جریان واقعه قرار دادیم و همکاران مرزبانی با حضور در محل، با متخلفان برخورد کردند، اما افراد متخلف در حضور نیروی مرزبانی باز هم به اشتباه خود اصرار کرده و مجدداً متعرض همکار یگان حفاظت منابع طبیعی و همچنین دیگر همکاران حاضر در محل تخلف شدند.
وی ادامه داد: با دستور دادستان محترم خداآفرین ضاربان بازداشت شده اند و اقدامات قانونی در جهت برخورد با ضاربان و همچنین تصرف و تخریب منابع طبیعی خداآفرین توسط آن ها به سرعت پیگیری می شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خداآفرین گفت: ما مراتب را در سریع ترین زمان به مرکز استان گزارش کردیم و گزارش کامل پرونده تخریب روز گذشته و تخریب های ماقبل آن تکمیل و به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان جهت پیگیری قانونی ارسال می شود.
به دنبال ضرب و شتم مامور یگان حفاظت اداره منابع طبیعی خداآفرین، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی روز گذشته دستور پیگیری سریع موضوع و برخورد قاطع با متخلفان را صادر کرد.
روز گذشته سیروس داودی، ضمن تماس با فرماندار شهرستان خداآفرین موضوع ضرب و شتم مامور یگان حفاظت اداره منابع طبیعی این شهرستان را پیگیری کرد و فرماندار خداآفرین دستورات لازم برای هماهنگی در این خصوص را صادر کرد.
سیروس داودی با صدور پیامی خطاب به پرسنل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی، اظهار داشت: «ساعاتی قبل مطلع شدم همکار محترم شهرستان خداآفرین، جناب آقای مهندس بهنام کاظمی حین انجام ماموریت و صیانت از عرصه های منابع طبیعی شهرستان دچار حادثه گردیده اند. ضمن آرزوی صحت و سلامتی برای این همکار عزیزمان و تعقیب مستمر موضوع از مراجع محترم قضایی؛ نسبت به تعهد، تعصب و وفاداری مهندس کاظمی در صیانت از منابع طبیعی و انفال استان افتخار می کنم و توفیقات روز افزون این همکار محترم را از خداوند سبحان مسئلت می نمایم.»
همچنین فرماندار خداآفرین شب گذشته (جمعه ۲۶ اسفند) به همراه ریاست و پرسنل منابع طبیعی شهرستان از مامور مصدوم اداره منابع طبیعی عیادت کردند.
علی اکبر نکونام در این دیدار ضمن تقدیر از زحمات و ایثارگری های نیروهای خدوم اداره منابع طبیعی و ابراز تاسف از اقدام زیاده خواهان و متجاوزان به حقوق عمومی، خطاب به رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری خداآفرین تاکید کرد از طریق مراجع قضایی تا حصول نتیجه این موضوع پیگیری می شود تا فرصت طلبان حاشیه امن خود را از دست بدهند و ماموران جان بر کف منابع طبیعی با دلگرمی بیشتری به انجام وظیفه بپردازند. در این دیدار از خانواده مامور وظیفه شناس یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان خداآفرین هم قدردانی شد.