ضرورت اجرای احکام الهی در جامعه، وصیت شهیدان
ضرورت اجرای احکام الهی در جامعه، وصیت شهیدان
آرمان تبریز: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شهدا کار خود را برای خدا و در راه خدا انجام دادند و ما را به پیروی از احکام الهی، تبعیت از امام و حفظ حجاب وصیت کرده‌اند.

به گزارش آرمان تبریز، سردار علی فدوی در مراسم سالگرد شهادت پاسدار شهید مهدی باکری و شهدای عملیات‌های بدر و خیبر در مصلی امام خمینی (ره) تبریز، با بیان اینکه طی ۴۴ سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جبهه متحد باطل، شیطان بزرگ و حامیانش، حتی یک بار هم طعم پیروزی در جبهه جمهوری اسلامی ایران را نچشیده‌اند اظهار کرد: این ملت همواره به تکالیفی که خداوند مقرر فرموده عمل کرده‌اند و به همین دلیل بهترین نتایج تا امروز برای انقلاب رقم خورده است.

وی با بیان اینکه تکالیف دهه نخست  انقلاب با جنگ و از جان گذشتن همراه شد و ملت ایران پای کار آمدند و وعده خداوند نیز محقق شد ادامه داد: وعده‌های الهی در صورتی محقق می‌شود که بندگان خدا به تکالیف خود عمل کرده و مسلم‌ترین و قطعی‌ترین نمونه آن نیز شهدا هستند که تکالیف خود را به طور کامل عمل کرده و به خداوند پیوستند.

سردار فدوی با اشاره به اینکه معامله خدا با بندگانش به میزان رابطه قلبی بندگانش با او متفاوت است افزود: بسیاری از شهدا در طول انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به این مرتبه رسیدند و این موضوع در هر منطقه متفاوت بود و اتصال رزمندگان به خداوند و شهدای کربلا جلوه خاصی به ایشان داده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد:  غیر از دو مقطع زندگی پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) و زندگی امیرالمومنین علی (علیه السلام) که دشمنان اسلام قوی‌تر و متحدتر از امروز بودند، مقطعی همانند ۴۴ سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران در دشمنی دشمنان پیدا نمی‌شود و طی این سال‌ها آمریکا و متحدانش توطئه‌های بسیاری انجام داده و هرکاری توانستند کردند اما حتی یک پیروزی نداشتند.

سردار فدوی افزود: ما ملکف به انجام تکلیف هستیم و این خداوند متعال است که نتیجه را مشخص می‌کند، چنانچه طی ۴۴ سال نیز بهترین نتایج را برای ما به ارمغان آورده و شهدا نیز بر نوک این قله بلند قرار دارند که تکالیف را در حد اعلا به اتمام رساندند.

وی با اشاره به حدیثی در مورد فتنه‌های آخرالزمان یادآور شد: در این فتنه‌ها سره از ناسره شناخته می‌شود، چنان که کسانی که ۴۴ سال از انقلاب بهره برده بودند، خود را در این فتنه‌ها لو دادند.

جانشین فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه بعد از آن همه خباثت و غوغای چشم و گوش پر کن فضای مجازی، صبح روز ۲۲ بهمن امسال شاهد صحنه باشکوهی بودیم افزود: در این پمپاژ رسانه‌ای هیچ کلمه‌ای بر قلب مردم ایران اثر نکرد و حضوری بی نظیر رقم خورد که قابل قیاس با گذشته نبود.

وی با اشاره به وعده پیروزی حزب الله در قرآن کریم اظهار کرد: کسانی که اشتباه محاسباتی فاحش کردند باید درس عبرت بگیرند، چرا که دشمنان هیچگاه دست از دشمنی برنمی‌دارند تا اینکه به قله برسیم و هنوز تا رسیدن به قله راه‌هایی پیش رو داشته و مشکلات اقتصادی داریم؛ قطعاً اگر در عمل به تکالیف پای کار باشیم بهترین‌ها از سوی خداوند متعال رقم خواهد خورد.

سردار فدوی به اهمیت رعایت حجاب در جامعه تأکید کرد و گفت: حجاب حکم صریح خداوند است و آیاتی در قرآن کریم به صراحت به موضوع حجاب پرداخته‌است و اگر کسی به مخالفت با حکم خدا اقدام کند، باید بداند که نتیجه این کار شکست و رسوایی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی هم در این مراسم گفت: شهید مهدی باکری از حافظان و حامیان واقعی دین بود و پس از گذشت سال‌ها سالگرد شهادت وی باشکوه‌تر از سال قبل برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم با اشاره به ویژگی‌های طرح شده در قرآن کریم برای حافظان دین در آیه ۵۴ سوره مائده ادامه داد: دوستدار خدا بودن، تواضع در برابر مومنان، سرسختی در مقابل کفار، جهاد در راه خدا و بی‌اعتنایی به سرزنش‌ها پنج ویژگی مورد تاکید خداوند برای حافظان دین است که شهید مهدی باکری، تمامی این ویژگی‌ها را دارا بود.

وی گفت: شهید آقامهدی باکری مصداق همه این مشخصه ها است چرا که طبق آیات قرآنی دست یافتن به این ویژگی‌ها علاوه بر سعی و شایستگی انسانی، خواست و عنایت الهی به چنین افرادی را می‌طلبد و امیدواریم ما نیز با تبعیت از فرامین رهبر عزیز راه این شهدای بزرگوار را به درستی ادامه دهیم.

روز‌های پایانی زمستان با تاریخ حماسه و غیرت آذربایجان گره خورده است چرا که ۲۵ اسفندماه سالروز شهادت سردار جزیره های مجنون آقامهدی باکری فرمانده لشکر ۳۱ عاشورا در سال ۱۳۶۳ است. مهدی باکری را به حق باید نماد غیرت آذربایجان نامید.