تعاون به معنای به کارگیری تمامی ظرفیت ها برای خدمت به مردم است
تعاون به معنای به کارگیری تمامی ظرفیت ها برای خدمت به مردم است
آرمان تبریز: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی گفت: گاهی تعامل با تعاون اشتباه گرفته می‌شود، تعامل از معنای معامله و ادغام با سیاست است ولی تعاون به معنای به کارگیری تمامی ظرفیت‌ها است و هدفی مقدس است و ارزش بیشتری دارد.

به گزارش آرمان تبریز، حمید منجم در اولین جلسه شورای معاونین و روسای شعب بعد از بازگشت از ماموریت زلزله خوی و ترکیه ضمن شکرگزاری به جهت فرصت خدمتگزاری در این مجموعه خاطر نشان کرد: حضور وحدت بخش ۵ هزار نفر در روز جوان، نهضت کار برای خداست.

وی رمز موفقیت هلال احمر در ماموریت های اخیر را توکل به خداوند متعال و حرکت در راستای کسب رضای الهی دانست و گفت: اگر برای خودنمایی و یا مورد تمجید قرار گرفتن اقدام به انجام امری کنیم، کار به جایی نخواهیم برد، اما اگر کار برای خدا باشد عاقبت امر بلاشک خیر خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تلاش شبانه روزی نیروهای جمعیت هلال احمر در زلزله خوی و ترکیه منجر به این شد که فرانچسکو روکا رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ از خدمات ارزنده هلال احمر در ترکیه و سوریه تقدیر بعمل آورده و به مثابه من لم یشکر الخالق و من لم یشکر المخلوق از شما اعضای خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر استان که در این عملیات سهیم بوده اید قدردانی می کنم که عامل اصلی این سرافرازی بوده‌اید.

منجم با اشاره به سفارش قرآن کریم به سبقت و شتاب در امورات خیر، از صدور سند برای۲۰ هزار هکتار زمین در استان که در مرحله صدور سند می‌باشند خبر داد و از آن بعنوان یک تحول بزرگ یاد کرد.

مدیرعامل هلال احمر استان ادامه داد: جای دارد از زحمات مسئول روابط عمومی هلال احمر استان و معاونت های امداد و نجات و بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی که مسئولیت تیم اعزامی جمهوری اسلامی ایران به ترکیه را برعهده داشت نهایت قدردانی را به عمل آورم که ایثارگرانه بلافاصله بعد از تجمیع فعالیت در خوی به ترکیه شتافتند، این موضوع بسیار ارزشمند است.

وی در پایان از سه همکار پرتلاش جمعیت آقایان اسدپور، شهیدی و منطقی که تا پایان سال به مقام بازنشستگی نائل می‌گردند، قدردانی ویژه کرد و از تخصص، تدین و وفاداری آنان به جمعیت خدوم هلال احمر یاد کرد و شکوفایی جمعیت را با جذب نیروی انسانی جدید در سال جدید متصور شد.

وی از برپایی پست های نوروزی توسط معاونت جوانان و امداد و نجات خبر داد و ابراز امیدواری کرد: آرزو داریم که هیچ گونه حادثه تلخی برای هیچ یک از هم وطنانمان در ایام عید نوروز رخ ندهد اما، ما در هلال احمر استان با بیشترین پست امدادی در سطح کشور آماده پشتیبانی از حوادث در جاده های استان می باشیم.