بازدید معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی از یک واحد پرورش گوسفند داشتی در شبستر
بازدید معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی از یک واحد پرورش گوسفند داشتی در شبستر
آرمان تبریز-معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی از یک واحد پرورش گوسفند داشتی در شهرستان شبستر بازدید کرد.

آرمان تبریز-معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی از یک واحد پرورش گوسفند داشتی در شهرستان شبستر بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ما از  جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، حسین دماوندی نژاد به همراه اکبر فتحی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی و جعفر راستی، نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در واحد پرورش گوسفند داشتی « دوستی » در شهرستان شبستر حضور یافت و در جریان طرح توسعه این واحد دامی قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید اجرای هدفمندی یارانه‌ ها را نقطه عطفی در تولیدات کشاورزی کشور عنوان کرد و اظهار کرد: این اقدام علاوه بر افزایش تولید، از قاچاق نیز جلوگیری کرده است زیرا پرداخت یارانه و نبود قیمت‌ های واقعی در بخش کشاورزی معضل بزرگی بوده که همواره مانع از رقابت تولیدکنندگان ما با دیگر کشورهای صادرکننده شده است.

 معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی گفت: افزایش بهره‌وری در تولید محصولات دامی ضروری است و این امر مستلزم استفاده از فناوری های نوین است.

دماوندی نژاد با اشاره به اینکه تولیدات دامی پس از صنعت نفت بزرگترین صنعت ایران به شمار می‌رود افزود: ضرورت دارد با افزایش ضریب مکانیزه واحدهای تولید زیرمجموعه امور دامی، آنها را به استاندارد روز جهانی نزدیک کرده و هزینه تولید را کاهش دهیم.

جعفر راستی، نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه این بازدید از اختصاص ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای توسعه و افزایش ظرفیت این واحد به ۳ هزار راس خبر داد.

این واحد پرورش گوسفند داشتی که مجری آن مهدی دوستی داریان است، با وسعت ۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع مساحت مفید، به تولید شیر و گوشت اختصاص دارد. در این واحد یک هزار راس دام مولد وجود دارد و مقرر شده در فاز دوم ظرفیت کل آن به بیش از ۳ هزار راس دام افزایش یابد و منبع آب این واحد پرورش از آب قنات تامین می شود. این واحد پرورش برای ۶ نفر مستقیم و ۱۰ نفر غیر مستقیم اشتغالزایی داشته و بهره بردار با ۱۲۰ میلیارد ریال سرمایه و بدون استفاده از تسهیلات بانکی در کمتر از یک سال کار خود را به اتمام رسانده است. این واحد در جریان سفر وزیر جهاد کشاورزی به شهرستان شبستر در خرداد ۱۴۰۱ افتتاح شده است.

       .