: پروژه فیبر نوری تا ۹ ماه آینده تکمیل می‌شود
: پروژه فیبر نوری تا ۹ ماه آینده تکمیل می‌شود
آرمان تبریز-شهردار تبریز از بهره برداری و تکمیل پروژه فیبر نوری به عنوان زیرساخت هوشمندسازی شهر تا ۹ ماه آینده خبر داد.

آرمان تبریز-شهردار تبریز از بهره برداری و تکمیل پروژه فیبر نوری به عنوان زیرساخت هوشمندسازی شهر تا ۹ ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، یعقوب هوشیار در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه در بودجه سال آینده۳۰۰ میلیارد تومان برای خرید ماشین‌آلات اضافه خواهد شد، موضوع ارزش‌ افزوده را یکی از درآمدهای قابل وصول شهرداری عنوان کرد.

وی از تحقق درآمد ناشی از کمک دولتی و واریز ماهانه آن خبر داد و در عین حال عمده بدهی شهرداری تبریز در بحث دیون را از سهم دولت دانست و گفت: تمام تلاش ما این است که تا پایان سال جاری بدهی شهرداری به اشخاص پرداخت شود و بخشی نیز در سال بعد توسط مرکز و مناطق پرداخت می‌شود.

هوشیار با اشاره به قرارداد شهرداری تبریز با قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) در رابطه با ساخت ۱۵۰۰ واحد در شهرک جوانان، افزود: احداث این شهرک وظیفه دولت است اما برای رفع مخاطره از بافت ناکارآمد، شهرداری تبریز اقدام به احداث ۱۵۰۰ واحد مسکونی می‌کند.
وی از تکمیل پروژه فیبر نوری به عنوان زیرساخت هوشمندسازی تا آذر سال آینده خبر داد و گفت: هیچ پایشی برای تخلفات رانندگی در سطح شهر وجود ندارد اما سال بعد، در سطح شهر هم دوربین‌های نظارتی و هم فیبر نوری ایجاد می‌شود.
شهردار هوشیار همچنین از احداث اتاق بحران شهرداری تبریز در خیابان گلکار توسط شهرداری منطقه ۱ خبر داد و افزود: تلاش داریم تا بهمن سال ۱۴۰۲این پروژه به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه هیچ‌ نگرانی از بابت پرداخت حقوق کارکنان شهرداری تبریز وجود ندارد، از تلاش برای بهینه‌سازی ارائه خدمات توسط نیروهای شهرداری تا پایان دوره فعلی مدیریت شهری خبر داد.

هوشیار از ارتقای سهم درآمد پایدار از کل درآمدهای شهرداری تبریز از ۱۳ به ۱۸ درصد خبر داد و در عین حال از پیش‌بینی ارتقای این رقم به بیش از۲۰ درصد تا چند سال آینده، سخن گفت.