آماده باش مراکز آموزشی و درمانی برای مدیریت حوادث چهارشنبه آخر سال
آماده باش مراکز آموزشی و درمانی برای مدیریت حوادث چهارشنبه آخر سال
آرمان تبریز-جلسه آمادگی برای مدیریت حوادث چهارشنبه آخر سال و هماهنگی برای اجرای طرح امداد نوروزی در مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.

آرمان تبریز-جلسه آمادگی برای مدیریت حوادث چهارشنبه آخر سال و هماهنگی برای اجرای طرح امداد نوروزی در مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.

به گزارش گزارش خبرنگار ما از تبریز،جلسه آمادگی برای مدیریت حوادث چهارشنبه آخر سال و هماهنگی برای اجرای طرح امداد نوروزی با حضور اصغر جعفری روحی رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه و مدیران و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی تبریز روز دوشنبه یکم ۱۴۰۱ در مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.
دکتر جعفری در این جلسه با تاکید بر اهمیت آمادگی بیش از پیش در روز های چهارشنبه آخر سال گفت: در این روز ها با توجه به وجود اجتماعات و اقدام به رفتارهای خطرناک لزوم افزایش امکانات چشم پزشکی، مستقر کردن  اساتید چشم پزشک در مراکز جنرال، مستقر کردن کادر فوریت پزشکی با عنوان دیده ور در راستی آزمایی آمار مصدومین و  آماده باش کلی مراکز آموزشی و درمانی ضروری است.
وی در خصوص هماهنگی برای اجرای طرح امداد نوروزی گفت: با اجرای جلسات مدون در این خصوص تصمیمات اساسی در جهت رفاه حال مسافرها و میهمانان نوروزی  با هماهنگی کلیه معاونت ها و مدیریت های دانشگاه علوم پزشکی تبریز طبق روال سال های قبل انجام خواهد شد.
دکتر جعفری در خصوص چالش های موجود در روزهای فوق گفت: ضروری است با هماهنگی ها ومدیریت و اطلاع رسانی به موقع  در خصوص کاهش اعزام از شهرستانها، توزیع مناسب مصدومین، تکمیل پزشکان و پرستاران بیمارستان ها ، یکپارچه سازی اعلام اخبار مصدومین و … اقدامات مهم و مثمر ثمری برای کاهش آسیب ها انجام دهیم.
دکتر اباذر فتح اله زاده ، مسئول EOC دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جلسه در خصوص آمادگی برای مدیریت حوادث چهارشنبه آخر سال با بیان  اینکه در این روز ها با تجمعات انبوه و رفتارهای خطرناک مواجهه خواهیم بود افزود: باید با هماهنگی کلیه واحدهای دانشگاه علوم پزشکی تبریز تمهیدات لازم ، برنامه ریزی  و تدوین پلان مناسب این تجمعات را مدیریت کرده و باعث کاهش این آسیب ها شویم.
وی ادامه داد: طبق آمار و اطلاعات در استان آذربایجان شرقی در سال گذشته  ۴۳۸ مصدوم و ۸ فوتی از گروه های سنی مختلف داشتیم.
وی ادامه داد: اقدامات قبل از حادثه، شناخت انواع حوادث، داشتن مرکز فرماندهی، هماهنگی های درون بخشی و بین بخشی، ارتقاء فرهنگ سلامت عمومی ، آمادگی بیمارستان های مرجع، داشتن سازو کارهای مناسب برای انتقال مصدومین و … از اقدامات ضروری در حوادث چهارشنبه سوری است.
در آخر جلسه مقرر شد اقدامات، پیشنهادات واحدهای مختلف دانشگاه به صورت کتبی برای اجراء به این مرکز اعلام شود.