راز بزرگ احمدی‌نژاد لو رفت؟
راز بزرگ احمدی‌نژاد لو رفت؟
آرمان تبریز-احمدی‌نژاد به خواسته خودش یعنی تداوم حضور در مجمع رسید و بازهم سکوت کرد و بازهم این سوال مطرح شد که این بار به‌دنبال چیست؟

آرمان تبریز-احمدی‌نژاد به خواسته خودش یعنی تداوم حضور در مجمع رسید و بازهم سکوت کرد و بازهم این سوال مطرح شد که این بار به‌دنبال چیست؟
این سکوت پررنگ بود چنانکه «المانیتور» نوشت: «منتقدان او استدلال می‌کنند که او به‌راحتی کلمات را می‌پیچاند تا موجه جلوه کند. اما امتناع او از اظهارنظر در مورد اعتراضات اخیر، درحالی‌که اخیرا از ایران به‌خاطر حمایت از روسیه در حمله به اوکراین انتقاد کرده بود، نشان‌دهنده برنامه‌های آینده او و نقشی است که او می‌خواهد برای خود در این تحولات تعریف کند.»

برخی هدف او را فضاسازی برای راه‌یافتن یارانش به مجلس دوازدهم می‌دانند بنابراین به نحوی رفتار می‌کند که حاشیه‌ای برای آن‌ها ایجاد نشود. حضور یاران احمدی‌نژاد در دولت سبب شد تا آن‌ها برای حضور در مجلس دوازدهم هم تلاش کنند.

از سوی دیگر سایت «دولت بهار» به تبلیغ عملکرد احمدی‌نژاد و آنچه می‌پردازد که مدعی هستند دستاورد دولت اوست.

این سایت را می‌توان یک سایت تبلیغی برای انتخابات مجلس هم تلقی کرد. از جمله اقدامات این سایت که شائبه فعالیت‌های انتخاباتی احمدی‌نژادی‌ها را تقویت می‌کند انتشار مواضع نمایندگان نزدیک به احمدی‌نژاد در مجلس است. در کنار این موضوعات سعی در القای توانایی مردان دولت احمدی‌نژاد در بهبود فضای کشور است به‌عنوان نمونه در این سایت به نقل از محمود بهمنی، رئیس کل بانک مرکزی دولت دهم ادعا شده که «کمترین بدهی دولت و بانک‌ها به بانک مرکزی، در دولت دهم بود.»
یارانش عفو نشدند

از سوی دیگر برخی پیش‌بینی کردند احمدی‌نژاد برای عفو یاران نزدیک به خودش سکوت کرده و از اظهارات چالشی خودداری می‌کند. مشایی و بقایی حکم دستان چپ و راست احمدی‌نژاد را داشتند و او در این سال‌ها تلاش زیادی برای آزادی آن‌ها دارد.

شاید انتظار احمدی‌نژاد این بود که یارانش در میان عفوشدگان ۲۲ بهمن باشند که چنین نشد. روز سه‌شنبه هم ستایشی، سخنگوی قوه‌قضائیه در مورد احتمال عفو مشایی، بقایی و شهرام جزایری گفت: «تشخیص این موضوع با مرجع قضائی مربوطه است. باید پرونده اشخاص با معیار‌ها سنجیده شود و سپس تصمیم‌گیری شود.»

نکته قابل تامل آنجاست که احمدی‌نژاد برخلاف گذشته واکنشی به آنچه درباره او گفته می‌شود، ندارد. در گذشته اگر موضوعی درباره عملکرد او و دولتش مطرح می‌شد از سوی نزدیکانش تکذیب می‌شد، اما چند صباحی است که علاقه به تکذیب ندارد و نمی‌خواهد چالشی ایجاد شود.
منبع: روزنامه آرمان