تمرکز بر ساخت واحدهای خودمالک، راهکاری برای تسریع در اجرای طرح نهضت ملی مسکن
تمرکز بر ساخت واحدهای خودمالک، راهکاری برای تسریع در اجرای طرح نهضت ملی مسکن
آرمان تبریز- استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تامین زمین مورد نیاز برای ساخت 100 هزار واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن در استان، گفت: برای تسریع در عملیات ساخت این واحدها، باید خود متقاضیان را وارد صحنه کنیم و در قالب طرح خودمالکی، زمین را در اختیار اشخاص قرار دهیم تا بتوانند به سرعت احداث واحدها را تکمیل کنند.

آرمان تبریز-
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تامین زمین مورد نیاز برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن در استان، گفت: برای تسریع در عملیات ساخت این واحدها، باید خود متقاضیان را وارد صحنه کنیم و در قالب طرح خودمالکی، زمین را در اختیار اشخاص قرار دهیم تا بتوانند به سرعت احداث واحدها را تکمیل کنند.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛عابدین خرّم در جلسه شورای مسکن استان، از دبیرخانه شورای مسکن، اداره کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، شهرداری‌ها و بانک‌ها خواست تا برای اجرای طرح ساخت مسکن‌های خودمالک، بسیج شوند و روی این مساله تمرکز کنند تا اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن با سرعت بیشتری دنبال شود.

وی با اشاره به آغاز ساخت ۶۶ هزار واحد مسکن در استان، گفت: این واحدها پیشرفت‌های متفاوتی دارند و تعداد اندکی از آنها به مرحله سفت‌کاری و مراحل بعد از آن رسیده‌اند که نشان می‌دهد دچار یک عقب‌افتادگی در این زمینه هستیم.

خرّم ادامه داد: آورده پایین متقاضیان، عدم پرداخت تسهیلات و عدم حمایت‌های لازم از سوی نهادهای حمایتی از عمده‌ترین دلایل این عقب‌افتادگی عنوان شده است که باید در این زمینه راهکارهای لازم تعریف شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه زمین مورد نیاز برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در استان از سوی دولت تامین شده است، افزود: باید مشخص شود که حلقه مفقوده نهضت ملی مسکن در استان چیست؛ امروز بعد از یک سال از آغاز این طرح، کلی‌گویی مشکلی را حل نمی‌کند.

وی تاکید کرد: باید نشست‌های تخصصی بین دستگاه‌های مسئول تشکیل شود و وضعیت پروژه‌های مسکن به صورت به‌روز بررسی و موانع و مشکلات برطرف شود.

خرّم همچنین با اشاره به اهمیت ساخت مسکن مقاوم در روستاها و مناطق حاشیه‌نشین، گفت: بعد از طرح خودمالکی، این موضوع در اولویت دوم است و بنیاد مسکن و شهرداری‌ها باید در این زمینه اهتمام جدی داشته باشند.

وی همچنین بر تامین زیرساخت‌های لازم و امکانات مورد نیاز پروژه‌های مسکن از قبیل مدرسه تاکید کرد و گفت: اگر مشکلی در این زمینه وجود دارد باید قبل از بهره‌برداری از پروژه‌ها حل شود.

در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت ثبت‌نام متقاضیان، اجرای پروژه‌ها و موانع و مشکلات طرح نهضت ملی مسکن از سوی دستگاه‌های مسئول ارائه و درخصوص راهکارهای حل این مشکلات بحث و تبادل نظر شد.