افزایش ۱۴ درصدی توزیع کود به کشاورزان و بهره برداران در آذربایجان شرقی
افزایش ۱۴ درصدی توزیع کود به کشاورزان و بهره برداران در آذربایجان شرقی
آرمان تبریز-مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: توزیع کود به کشاورزان و بهره برداران تا این تاریخ نسبت به مدت مشابه سال قبل  بیش از 14 درصد افزایش داشته است.

آرمان تبریز-مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: توزیع کود به کشاورزان و بهره برداران تا این تاریخ نسبت به مدت مشابه سال قبل  بیش از ۱۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز، جمشید باقریان در جمع خبرنگاران استان با تبریک و تهنیت فرارسیدن دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و اعیاد ماه رجب روز ولادت مولای متقیان حضرت علی (ع) روز پدر و همچنین سالگرد قیام ۲۹ بهمن مردم قهرمان ، شریف و شهید پرور تبریز و سالروز بعثت ختم رسل حضرت محمد المصطفی(ص) افزود: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی یکی از شرکت های مهم وزارت جهاد کشاورزی است که با سابقه حدود یک قرن وظیفه تامین و توزیع نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان و بهره برداران را بر عهده دارد .

وی ادامه داد: امسال به لطف خداوند متعالی و به مناسبت دهه مبارکه فجر و سالگرد انقلاب اسلامی در حالی به استقبال کشت های بهاره می‌رویم که کشاورزان از نظر تامین کود مورد نیاز هیچ گونه مشکلی نخواهند داشت، علیرغم چالش‌های موجود و محدودیت‌های اعتباری و ارزی و تحریم‌های ظالمانه از برنامه ابلاغی به استان به مقدار ۱۳۱ هزار تن انواع کودهای مورد نیاز کشاورزان از اول سال تا امروز بیش از ۷۵ درصد کود مورد نیاز کشاورزان و بهره‌برداران در حمایت از تولید محصولات کشاورزی به ویژه طرح جهش تولید، کشاورزی قراردادی و الگوی کشت تامین و تدارک شده است.

باقریان اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۱۷ هزار و ۶۰۰ تن انواع کودهای مورد نیاز کشاورزان در انبار سازمانی این شرکت در استان دپو و ذخیره شده است و این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۷ درصد رشد داشته است.  لذا به کشاورزان و بهره برداران توصیه می شود از هم اکنون با مراجعه به مراکز خدمات جهاد کشاورزی و کارگزاران توزیع نهاده های کشاورزی حوزه فعالیت خود نسبت به تامین کود سرک بهاره  اقدام کنند.          

 وی اظهار کرد: توصیه دوم بنده به کارگزاران توزیع نهادهای کشاورزی استان این است که با توجه به نزدیکی پایان سال و شروع تعطیلات نوروزی و محدودیت تردد کامیون های حامل نهاده های کشاورزی که در جاده ها اعمال می‌شود  نسبت به خرید به موقع سهمیه های تخصصی سریعاً اقدام  تا در پیک مصرف کود و اوج تقاضا، کشاورزان و بهره برداران با کمبود کود در شهرستانها و بخشها مواجه نباشیم.    

 باقریان افزود: از مدیران محترم جهاد کشاورزی شهرستان ها و مراکز خدمات کشاورزی نیز تقاضا دارم کارگزاران تحت پوشش را برای خرید سهمیه های تخصیصی ملزم کنند تا مشکلی در تامین کود کشاورزان بوجود نیاید.